GeriEkonomi Bizim Toptan yarın Borsa'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bizim Toptan yarın Borsa'da

Bizim Toptan yarın Borsa'da
refid:16915936 ilişkili resim dosyası

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.'nin halka arz edilen 16 milyon lira nominal değerli hamiline yazılı paylar yarından itibaren İMKB Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlayacak.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Yönetim Kurulu kararına ilişkin olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan duyuruda, Bizim Toptan Satış Mağazaları'nın sermayesini temsil eden 40 milyon lira nominal değerli payların Borsa kotuna alınmasına ve halka arz edilen 16 milyon lira nominal değerli hamiline yazılı payların 1 lira nominal değerli beher pay için 25 lira baz fiyat ve “BIZIM” koduyla yarından itibaren Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlamasına karar verildiği kaydedildi.

Şirket ve şirket ortaklarının, halka arzı izleyen 180 gün boyunca mevcut sermayede sahip oldukları halka arza konu olmayan payları satmayarak ve yine aynı dönemde bedelli sermaye artırımı yapmayarak, dolaşımdaki pay sayısını arttırmayacaklarını beyan ve taahhüt ettikleri belirtilen duyuruda, halka arzda pay alan yatırımcıların kar elde edilmesi halinde ilk kez 2010 yılı karından temettü alabilecekleri ifade edildi. Şirket payları için belirlenen maksimum lot miktarı 2.500 adet olarak belirlendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle