GeriEkonomi ‘Bisküvit’ isteyen kalmadı öğrenciye şimdi de bedava elektronik kitap dağıtacağız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  21
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Bisküvit’ isteyen kalmadı öğrenciye şimdi de bedava elektronik kitap dağıtacağız

‘Bisküvit’ isteyen kalmadı öğrenciye şimdi de bedava elektronik kitap dağıtacağız
refid:17803625 ilişkili resim dosyası

TOBB Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk gençlerinin artık bisküvit ya da kuru fasulye değil bilgisayar istediğini söyledi ve seçimden sonra, tüm okullarda iPad boyutunda elektronik kitapları ücretsiz dağıtacaklarını söyledi.

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, TOBB 66. Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, 12 Haziran seçimlerine 27 gün kalmış olmasına rağmen, Türkiye’de ekonomiye ilişkin hiçbir belirsizlik, hiçbir kaygının söz konusu olmadığını belirterek, “İşte nisan ayı itibarıyla bütçemiz, 1 milyar dolar fazla vermiştir” dedi. Ülkedeki otomobil ve beyaz eşya satışlarındaki artışlara da dikkati çeken Erdoğan, bu yılın ilk 4 ayında 177 bin otomobil satıldığını, geçen yılın ilk dört ayındaki bu rakamın 104 bin adet olduğunu, bunun nereden nereye gelindiğinin göstergesi olduğunu söyledi. Erdoğan, “Kimse kalkıp yoksulluğun istismarını yapmasın. Onun da 19 milyondan 12 milyon 750 bine düştüğünü lütfen görelim” dedi. Yurt içinde satılan otomobil sayısının 2010’Da tüm zamanların rekorunu kırarak 510 bin adede ulaştığını, 2002’de bu sayının sadece 91 bin adet olduğunu vurgulayan Erdoğan, buzdolabı ve çamaşır makinesi satışlarının da yılın ilk üç ayında, geçen yıla göre yaklaşık 2 kat yüksek seviyede bulunduğuna dikkati çekti. Başbakan Erdoğan, bu ülkenin gençlerinin vizyonunun, yerelin ötesine geçemediğini, Karabüklü gencin en büyük hayalinin Kardemir’de iş bulabilmek olduğunu belirterek, “Bugün, gençlerin de çocukların da vizyonu, kuru fasulye ve bisküviti aştı, dizüstü bilgisayara ulaştı. Artık Anadolu’da gittiğim yerde o yavrular bana ‘Başbakan Amca bilgisayar verir misin’ diyorlar. Nasıl okullarımıza akıllı tahtalar koyuyorsak, ihalesi yapıldı, seçimden sonra tüm okullarda ipad boyutunda elektronik kitapları öğrencilerimize bedava dağıtacağız” dedi. Yeni anayasanın da çok önem arz ettiğini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

Milli irade ve çeteler

“Farklı yol ve yöntemlerle, siyaset mühendisliği yapan, milli irade üzerine adeta karabasan gibi çöken çetelere karşı amansız bir mücadele yürüttük, yürütmeye devam edeceğiz. Eski hal, muhaldir. İnanıyorum ki iş dünyası da bu noktada hassasiyet göstermeye devam edecek. Zira çeteler, sadece demokrasiye musallat olmakla kalmadılar. İstihdama, sofradaki ekmeğe, fabrikadaki tezgaha, alın terine de musallat oldular ve bu ülkenin enerjisini emdiler. Son haftalarda, partimize yönelik çok ciddi eylemler var. Birileri, adeta mesaj vermeye, korkutmaya, bizi sindirmeye çalışıyor.”

İş dünyası da sorumlu

Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin yakaladığı ivmeyi muhafaza etmenin, daha ileriye taşımanın, hükümetin olduğu kadar, iş dünyasının da sorumluluğunda olduğunu vurguladı ve “Bugüne kadar birlikte başardık, bundan sonra da birlikte 2023’e taşıyacağız. Türkiye, tıpkı Menderes döneminde, Özal döneminde olduğu gibi, tek partili iktidarın, istikrarın meyvelerini topluyor ve inşallah daha da fazlasını toplayacak. Ve 2023’te 500 milyar dolar ihracatı yakalayacağız. İş dünyamızın, her zamankinden fazla umutlu olduğunu, Türkiye’nin her engeli aşacağına daha çok inandığını görüyoruz. Bugünlere, sorunları çözerek geldik, daha bir azimle, yolunuzdaki engellerin tamamını inşallah kaldıracağız” dedi.

AB vizyonsuz öngörüsüz siyasetçilerin elinde

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, “Avrupa Birliği (AB) maalesef, vizyonsuz, öngörüsüz, popülist siyasetçilerin elinde, kendi içine kapanmış bir birlik görüntüsü veriyor. Avrupa’da Schengen’in bile tartışma konusu yapılmasını da kaygı verici bulduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle