GeriEkonomi Biriktirmeden önce kumbaranızı tasarlayın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biriktirmeden önce kumbaranızı tasarlayın

Biriktirmeden önce kumbaranızı tasarlayın
refid:13048790 ilişkili resim dosyası

Bireysel Emeklilik ve Hayat sektörünün önemli oyuncularından birisi olan Avivasa, Üniversitelerde kumbara tasarım yarışması başalatacak.

AvivaSA Emeklilik ve Hayat, İngiliz araştırma şirketi The Future Company’nin, Aviva için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 26 ülkede yaptığı tasarruf alışkanlıkları araştırmasının çarpıcı sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı ve “Geleceğin tasarımcıları tasarrufu tasarlıyor” sloganlı “Kumbara Tasarım Yarışması”nı başlattı.

Türk halkının Avrupalılara göre tasarruf kültürüne olan uzaklığı ve gençlerde tasarruf bilincinin oluşmadığı sonucunu ortaya koyan araştırmanın arkasından, “toplumsal ve bireysel tasarrufu” yaygınlaştırmak amacıyla yola çıkan AvivaSA’nın yarışmasına, 28 üniversitenin Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri katılabilecek.

Kumbara kullanan bir kuşaktan geldiğini; tasarruf ve geleceğine yatırım yapma bilincine o dönemde sahip olduğunu belirten AvivaSA Genel Müdürü Meral Egemen, AvivaSA’nın bireysel emeklilik ve hayat sigortası ile bugün ve gelecek yaşlar için; yani en çok ihtiyaç duyulacak anlar için güvence oluşturduğunu belirtti.

Egemen, “Türk halkı, tasarruf edebileceği herhangi bir finansal argümana; örneğin buna sigorta poliçesi diyelim; “harcama, gider” olarak bakıyor. Bu tür tasarruflar harcama olarak görüldüğü için de birikim bilinci oluşamıyor. Biz yıllardır, biriktirme ve geleceğe saklama için kullanılacak bazı finansal argümanların gider olmadığını anlatmaya çalışıyoruz" dedi.

Meral Egemen Bu yarışmayla bunu özellikle genç kuşağa tekrar hatırlatmak istiyoruz derken "Tasarrufu; geleceği düşünmek ve tasarlamak olarak algılarsak kumbarayı da tasarrufun sembolü olarak nitelendirebiliriz” şeklinde konuştu.

Yarışmanın ödülleri ise, Birinci için 5.000 TL, ikincilik ödülünün 3.000 TL, üçüncülük ödülünün 2.000 TL ve mansiyonun 1.000 TL olduğu yarışmada, dereceye giren ürünlerin endüstriyel üretimlerinin yapılacağı açıklandı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle