Bir Çinli otomotiv devi daha Türkiye'de

Hürriyet Haber
14.05.2010 - 13:15 | Son Güncelleme:

Çinli otomotiv devi FAW Group Corporation'ın distribütörlüğünü üstlenen Komsan Otomotiv, 4 mini ticari aracı, haziran ayında ilk etapta Bursa'nın da aralarında bulunduğu 11 ilde satışa sunacak.

Komsan Otomotiv üst yöneticisi (CEO) Süheyl Baybalı, yazılı açıklamasında, FAW Group ile Distribütörlük Yetki Belgesi imzalamalarının ardından araçlarla ilgili teknik onaylar ve belgelendirme işlemlerini 2009 yılında tamamladıklarını anımsattı.

Baybalı, Pick-Up CA 1024 V, Double Cap Pick-Up CA1024 VR, Mini Van CA 5024 ve binek amaçlı mini ticari araç versiyonunu, Türkiye'de haziran ayı başında pazara sunmaya hazırlandıklarını kaydederek, Çin'den ilk aşamada 200 adet aracın yola çıktığını, tüketiciye satışların ise temmuz ayı başında başlayacağını bildirdi.

Türkiye pazarına 4 model mini ticari araçla gireceklerini, ancak gelecek yıl binek ve diğer segmentlerde yeni modellerle söz sahibi olacaklarını ifade eden Baybalı, şunları kaydetti:

“Türkiye pazarı için yeni teknoloji ile geliştirilmiş, daha güçlü ve çevreye duyarlı araçların satış ve satış sonrası hizmetini gerçekleştireceğimiz yeni mini ticari araçlarımızla bu segmentte pazara yenilik ve heyecan katacağız. İlk etapta cazip fiyatlar ve tüketicinin beklentilerini tam olarak karşılayacak araçlar ile KOBİ'lerin ve küçük ölçekli esnaf profilinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefledik. Pazara sunacağımız FAW Pick-Up ve Mini Van araçlarımız, kendi sınıfında güvenilir konstrüksiyonu, daha güçlü çevreci Euro IV motoru ve dış görünümü ile dikkati çekiyor. KOBİ'lerin yeni çözüm ortağı olacağına inandığımız bu araçlarımızın fiyatları 13-15,5 bin TL arasında değişecek.”

Baybalı, Türkiye'nin en önemli kentleri arasında yer alan Bursa'ya büyük önem verdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bursa otomotiv sanayimizin kalbi, tarım sektörümüzün ise en verimli bölgelerinden biri. Bu nedenle Bursa;da küçük işletmelerin, tarım çalışanlarının, küçük sanayilerdeki üreticilerimizin ihtiyaç duyabileceğine inandığımız, taşıma kapasitesi yüksek ve ekonomik, minik ticari araçlarımızla buradaki üreticimizin, esnafımızın yanında olacağız. Daha önce iki fuarda tanıtımını yaptığımız araçlarımız için sevkıyat öncesinde sipariş aldığımızı düşündüğümüzde, Bursa;dan da bu araçlarımıza ilginin büyük olacağını öngörüyoruz.”
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı