GeriEkonomi Bill Gates 50 milyon dolarlık uçağıyla geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bill Gates 50 milyon dolarlık uçağıyla geldi

Bill Gates 50 milyon dolarlık uçağıyla geldi
refid:3858098 ilişkili resim dosyası

Microsoft Başkanı ve Baş Yazılım Mimarı Bill Gates, iş dünyası, öğrenciler ve basınla bir araya gelmek için dün son teknoloji ürünü uçağıyla üçüncü defa Türkiye’ye geldi. Gates’in İstanbul’a geldiği uzun menzilli Bombardier BD-700-1A10 Global Express modeli uçağının fiyatının 50 milyon dolar olduğu belirtildi.

Son teknoloji ürünü, 11 yolcu kapasiteli Bombardier BD-700-1A10 Global Express model uçakla dün akşam İstanbul’a gelen Bill Gates VIP salonunu kullanarak Türkiye’ye girdi. Gates, 3 gün kalacağı Çırağan Sarayı’na yerleşti. Bill Gates’i taşıyan uçak, İstanbul-Los Angeles ve İstanbul-Hong Kong gibi uzun menzilli seferlerde duraklamadan 6500 deniz mili (12.038 kilometre) kat edebiliyor. Dünyanın en zengin adamının programında Türkiye’deki bilgiye ve İnternet’e erişim oranlarındaki farklılıklar nedeniyle oluşan uçurumun kapatılmasına yönelik
/images/100/0x0/55ead7a2f018fbb8f89a3849
çabalar yer alıyor. Ziyaret kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere hitap edecek Gates, basın mensuplarıyla da bir araya gelerek, Türkiye’nin bilişim potansiyeli ve teknolojinin geleceğine ilişkin görüşlerini paylaşacak. Microsoft’un bilgisayar kullanmaya yeni başlayanlara yönelik ürünü Windows XP Starter Edition’ın Türkçe sürümü, kullanıcılara ilk olarak Bill Gates tarafından duyurulacak. Windows XP Starter Edition, bilgisayar kullanımı ve okuryazarlığın arttırılması açısından önem taşıyor. Bilgisayar dehası Gates, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2500 öğrenciye Maslak Show Center’da hitap edecek ve öğrencilerin sorularını yanıtlayacak. Microsoft Başkanı ayrıca İstanbul’da düzenlenen Microsoft Yöneticiler Zirvesi’ne de ev sahipliği yapacak. Ortadoğu, Afrika ile Orta ve Doğu Avrupa’nın önemli şirketlerinden 150 yöneticinin katılımıyla gerçekleşecek olan zirve, Türkiye’de ilk kez organize ediliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle