Bilişim'e iki günde 50 bin ziyaretçi

Hürriyet Haber
09.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

BİLİŞİM 2000 A CeBIT Event Fuarı'nı ilk 2 gün 50 bin kişi ziyaret etti. Fuarı ziyaret edenlerin başlıca uğrak yerlerinden birisi Hürriyetim ve E-Kolay standı oldu.

Fuarda 3 No'lu salonda, 137-326 ve 329 nolu standlarda bulunan Doğan Medya Grubu şirketleri arasında yer alan Hürriyetim'de, ziyaretçiler hem internet üzerinden Hürriyetim'i izleme, hem de ünlü Hürriyet yazarları ile sohbet etme olanağı buldular.

Hürriyetim standında bilgisayar üzerinden medyayı takip etmenin yanısıra ücretsiz Hürriyet Gazetesi ve tişört alma olanağı bulan ziyaretçiler okurları, diledikleri taktirde yorgunluklarını bir çay içerek giderebiliyorlar.

E-Kolay standında da ziyaretçilere hem E-Kolay portalı hem de E-Kolay'ın yeni ürünü kontürlü internet paketi Fıstık tanıtılıyor. Her iki standa özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ve gençlerin yeni ürünler konusunda sorular sorduğu görüldü.

Bilişim 2000 A CeBIT Event'in araştırma sponsoru olan Strateji Mori'nin iki günlük verilerine göre, fuarı gezenlerin yüzde 88.8'i erkek, yüzde 11.2'si ise kadın. Ziyaretçilerin yaş guruplarına göre sınıflandırmasında ise en ağırlıklı yaş grubu yüzde 40 ile 20-30 yaş. 20 yaşın altındaki ziyaretçilerin ağırlığı ise yüzde 32.5.

Fuar ziyaretçileri eğitim durumlarına göre sınıflandırıldığında yüzde 39.6'sının lise mezunu, yüzde 26.7'sinin ise üniversite mezunu oldukları ortaya çıkıyor.

Fuar ziyaretçileri arasında evinde bilgisayarı olanların oranı yüzde 70. Evinde interneti olanların oranı ise yüzde 86. Ziyaretçilerin yüzde 80'i, Bilişim 2000 A CeBIT Event Fuarı'ndan memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı