GeriEkonomi ‘Bilinçli Tüketici’ 8 yıl buzdolabı peşinde koştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Bilinçli Tüketici’ 8 yıl buzdolabı peşinde koştu

1995 yılında aldığı buzdolabının sık sık arızalanması üzerine 8 yıl hukuk mücadelesi veren Hasan Kurnaz, 8. Tüketici Hakları Ödül Töreni’nde ‘Bilinçli Tüketici Ödülü’ aldı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, hükümetin, tüketici haklarının korunmasına fevkalade önem verdiğini bildirdi. Coşkun, Ankara Hilton Oteli’nde düzenlenen ‘8. Tüketici Hakları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’de modern anlamda bir tüketici kanunu olmasına rağmen, genel olarak toplumun bu konudaki bilinç düzeyinin yetersiz olduğunu kabul etmek gerektiğini söyledi.

Tüketici’ dalında ödül kazanan Hasan Kurnaz, 1995 yılında aldığı buzdolabının sık sık arızalanması üzerine bedelini geri almakta gösterdiği mücadeleyle, Şehmuz Kalkan, 1997 yılında aldığı buzdolabı ile ilgili olarak verdiği 8 yıllık hukuk mücadelesini kazanması nedeniyle, Murat Kuşluk, aldığı tişörtün ilk yıkamada çıkan sorunları üzerine icra yoluyla bedelini tahsil etmesi nedeniyle, Seyit Ali Aslan’da su faturalarının 40 gün yerine 30 günde gelmesini sağlayarak sağladığı katkı nedeniyle ödüle layık görüldüler.

DÜNDAR’A DA ÖDÜL:

Arena programında yaptığı yayınlarla tüketici haklarının korunmasına katkıda bulunduğu için ödüle layık görülen Uğur Dündar da ödül alanlar adına yaptığı konuşmada, ödülleri çok yararlı bir çabanın ürünleri olarak değerlendirdiğini belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle