GeriEkonomi Bilgi: Yeni baskı yok, stok sattık
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bilgi: Yeni baskı yok, stok sattık

Bilgi Yayınevi, İş Bankası Kültür Yayınları’nın iddiaları üzerine yaptığı açıklamada, "Depomuzda aramada tespit edilen kitapların tamamı yazar ile yaptığımız sözleşmeler gereğince, 2001 yılından önce basılmış, telifi ödenmiş, depoda bekleyen orijinal kitaplardır.

Bu kitaplar Attila Bey’in ve kanuni varislerinin yazılı bilgisi dahilinde olup merhum yazara ve varislere bir ay öncesine kadar düzenli olarak stok bilgileri verilmiştir" denildi. Açıklama şöyle devam etti: "5 Ocak 2006 tarihinde hem yayınevimizde, hem anlaşmalı matbaamızda yapılan aramalarda İş Bankası Kültür Yayınları’nın iddialarını kanıtlayacak en ufak bir delile rastlanmamış, sözleşmemizin bitiminden sonra basılan bir tek kitap bulunmamıştır."

İş Kültür: Bilgi stokun 5 katı sattı

TÜRKİYE İş Bankası Kültür Yayınları (İş Kültür) Yayın Yönetmeni Ahmet Salcan, Bilgi Yayınları’nda Attilá İlhan’a ait kitapların stok rakamlarını 2002’de noter kanalıyla öğrendiklerini söyledi. "Bu süre içinde Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları bu stokların 5 katı satış yaptığı halde Bilgi’nin stokları bitmiyordu" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle