GeriEkonomi Biga eti markalaştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biga eti markalaştı

Biga Ziraat Odası Başkanı Beytullah Elmacı, İstanbul piyasasında öne çıkan “Biga eti”ni oda adına tescil ettirerek marka haline getirdiklerini belirterek, ürünü 10 yıl süreyle koruma altına aldıklarını söyledi.

Elmacı, yaptığı açıklamada, ürünün markalaşması için Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı'na, 10 Eylül 2009'de başvuruda bulunduklarını hatırlattı.
İlçedeki işletmelerin markalaşma ve sertifikasyon konusunda bilinçsiz olmasının önemli bir sorun teşkil ettiğini, bunun aşılmasıyla Biga'nın ve bölgenin ticaret hacminin artacağını kaydeden Elmacı, markalaşma ve sertifikasyon yetersizliğinin ilçenin ihracatını da sınırladığını vurguladı.

İşletmelerin fiyat odaklı rekabet yerine, markalaşma odaklı rekabete yönlendirilmesi gerektiğine işaret eden Elmacı,ürünlerin markalaşmasına büyük önem verdiklerini kaydetti.

Elmacı, “Biga etinin coğrafi işaret başvuru çalışmaları devam etmektedir. Biga etinin 10 yıllığına marka tescili, kurumumuz adına yapılmıştır” dedi.
“Tarım ürünlerinin markalaşma stratejileri” adlı bir proje hazırladıklarını ifade eden Elmacı, bölge çiftçisine katma değer oluşturacak Biga sütü, biberi, domatesi ve daha birçok ürünü markalaştırmayı, bunların daha iyi fiyatlardan pazarlanması için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle