GeriEkonomi Beykoz Belediyesi’nde mutemet şoku
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beykoz Belediyesi’nde mutemet şoku

Beykoz Belediyesi’nde mutemet şoku
refid:21296420 ilişkili resim dosyası

Beykoz Belediyesi’nde 20 yıldan bu yana mutemet olarak çalışan F.H., zimmetine para geçirdiği iddiası ile açığa alındı; konu ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. F.H.’nin zimmetine geçirdiği para miktarı ilk belirlemelere göre 200 bin TL dolayında. Ancak geriye dönük hesap denetimlerinin sürdüğü belirtildi.


Konu ile ilgili hurriyet.com.tr’ye konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, F.H.’nin açığa alındığını aynı zamanda olay ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi. F.H.’nin 20 yıldan bu yana mutemet olarak çalıştığını hatırlatan Başkan Çelikbilek, yaşanan olay nedeni ile şaşkın olduklarını ifade etti.

F.H., belediyenin İGDAŞ, Türk Telekom, TTNet gibi kurumlara ait faturalar için verilen paraları zimmetine geçirmekle suçlanıyor.

DEKONTLARI GÖSTEREMEDİ
Konunun ortaya çıkışı ise TTNET’ten, belediyenin Mali işler Müdürlüğü'ne gönderilen faks sonrası oldu. Bilgilendirme faksının geldiği süreçte izinde olan F.H.’ye olay sorulduktan sonra ilgili dekontları göstermesi istendi. Ancak F. H. makbuzları gösteremeyince tutanak tutuldu ve konu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e bildirildi.

Mali İşler Müdürlüğü, ilgili kurumlar ile yazışmalarda bulunarak ödenmeyen faturaları ortaya çıkarmaya çalışıyor.

‘TEK KİŞİLİK BİR SUÇ DEĞİL’
Konu ile ilgili konuşan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ise “Bu olay bir kereye mahsus ise 'bir memur vicdansızlık yapıp belediyenin parasını cebine attı' diye kabullenebiliriz. Ama bu olay 2011'den beri zaman-zaman yapılıyorsa bu tek bir kişinin işi olamaz. Bunun Beykoz Belediyesi içinde başka ortakları olduğu gibi karşı kurumda, İGDAŞ'ta da bir el olduğunu düşünmek zorundayız" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle