GeriEkonomi Beyhan Eczacıbaşı’na son veda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beyhan Eczacıbaşı’na son veda

Eczacıbaşı Topluluğu’nun kurucusu merhum Dr. Nejat Eczacıbaşı’nın, geçirdiği kalp krizi sonucu ölen 81 yaşındaki eşi Fatma Beyhan Eczacıbaşı, dün ailesi ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Fatma Beyhan Eczacıbaşı’nın cenazesi, Teşvikiye Camii’nde öğleyin kılınan namazın ardından Zincirlikuyu’daki Aile Kabristanı’nda eşinin yanına defnedildi.

Fatma Beyhan Eczacıbaşı’nın cenaze töreninde taziyeleri, Nejat Eczacıbaşı’nın kardeşi Şakir Eczacıbaşı ve eşi Sebla Eczacıbaşı, Fatma Beyhan Eczacıbaşı’nın büyük oğlu Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, eşi Oya ile çocukları Emre ve Esra; Beyhan Eczacıbaşı’nın küçük oğlu, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, eşi Füsun ile çocukları Sinan ve Murat’ın yanı sıra ailenin diğer fertleri kabul etti.

Bu arada, Bülent Eczacıbaşı’nın eşi Oya Eczacıbaşı’nın taziyeleri kabul ederken, birkaç gün önce burkulan ve halen alçıda bulunan sol ayağını, arada sırada önündeki siyah örtülü bir pufa koyarak dinlendirdiği görüldü.

SABANCI ÇELENK GÖNDERDİ

Cenaze törenine İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, İstanbul Valisi Muammer Güler, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Şişli Belediye Bakanı Mustafa Sarıgül, TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, işadamı Erol Sabancı, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş, Prof. Dr. Asaf Savaş Akat ve eşi Prof. Dr. Nilüfer Göle, Bülent Tanla, Asım Kocabıyık, Vitali Hakko, Halis Komili, Erol Aksoy, Erkut Yüceoğlu, Şarık Tara, Ömer Dinçkök, Tuncay Özilhan, Saffet Ulusoy, Sedat Aloğlu’nun da aralarında bulunduğu iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ise cenazeye çelenk gönderdi.

Türk sanat hayatına önemli katkılarda bulunan Eczacıbaşı ailesini acılı gününde, aralarında Yıldız Kenter, Esin Avşar ve İlham Gencer’in de bulunduğu bazı sanatçılar da yalnız bırakmadı.

Fatma Beyhan Eczacıbaşı’nın cenazesi, namazının kılınmasının ardından omuzlarda taşınarak cenaze arabasına konuldu ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na getirilerek eşi Nejat Eczacıbaşı’nın mezarının yanına defnedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle