GeriEkonomi Beyaz Rusya’da 10 bin konut yapacak Iglesias ve Estefan yanında olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beyaz Rusya’da 10 bin konut yapacak Iglesias ve Estefan yanında olacak

Beyaz Rusya’da 10 bin konut yapacak Iglesias ve Estefan yanında olacak

Samandıra’daki Lagün projesinde Küba asıllı Latin şarkıcı Gloria Estefan ve eşi Emilio Estefan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında yeni yatırımlarına değinen Sinpaş Grubu Başkanı Avni Çelik, Beyaz Rusya’da 10 bin konutluk bir proje gerçekleştirmek için çalışmaları olduğunu ve Marmaris’te 2 bin konutluk proje gerçekleştireceklerini söyledi. Çelik ayrıca, Julio Iglesias ve Gloria Estefan ile de işbirliği çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Çelik, şunları söyledi: “Yabancı yatırımcılar yarattığımız know-how’ı kendi ülkelerine götürmek istiyorlar. Beyaz Rusya’dan devlet ölçeğinde bir talep oldu. Orada 10 bin konutluk bir ‘kent parçası’ çalışmalarına başladık.”
Çelik, Julio Iglesias’ın da önemli gayrimenkul projelerinin bulunduğunu hatırlatarak, “Julio Iglesias bana gelirinin yüzde 90’ını gayrimenkul yatırımlarından, yüzde 10’unu da sesinden kazandığını söyledi. O da önemli bir gayrimenkul yatırımcısıdır. Julio Iglesias’la da bir işbirliği müzakeremiz bulunuyor. Kesinleştiğinde ondan da söz edeceğim” dedi.

Turizm yatırımı yapmak isteriz

Bir çok otel ve gayrimenkul yatırımlarının olduğunu ifade eden Gloria Estefan ise, “Yatırımlarımız arasında 7 restoran ve 3 otel bulunuyor. Yakın zamanda da Singapur’da bir yatırım yapmayı düşünüyoruz. Ben bir çok kez Türkiye’nin güney sahillerinde tatil yaptım. Türkiye’de de turizm yatırımı yapmak isteriz. Çeşitli şirketlerle işbirliği yapmaya hazırız. Emlak alanında her türlü yatırıma açığız” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle