Beş yıldızlı Cimbom keyfi 10 milyon lira

Hürriyet Haber
17.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

GALATASARAY ile Arsenal arasında bu akşam oynanacak UEFA final maçı, dev ekranlı, beş yıldızlı otel salonlarını dolduracak. Tarihi maçı beş yıldızlı konforla izlemenin faturası 10 milyon liraya kadar çıkıyor.

Bu akşam Kopenhag'da Arsenal ile Galatasay arasında oynanacak UEFA Kupası Final karşılaşmasını ‘‘beş yıldızlı’’ izlemenin faturası 10 milyon lirayı buluyor.

Final gecesi için balo salonlarını açan beş yıldızlı oteller ve barların rezervasyonları günler öncesinde doldu. Maçın TRT'den yayınlanmasına rağmen büyük ekran ve ‘beş yıldızlı’ servis keyfini tercih edenler için oteller hazırlıklarını tamamladı.

Ayrıca bazı firmalar da, çalışanların maçı birlikte izleyebilmeleri için otellerde çeşitli organizasyonlar düzenledi.

Swissotel'de Karaoke Club'te otel müşterileri için dev ekran televizyon kurdu. Maça otelde kalan İngiliz müşteriler de geçen maçta olduğu gibi yoğun ilgi gösteriyor.

Conrad Otel International Lounge ve balo salonunu maç için hazırladı. Giriş ücretinin 8 milyon lira olduğu Condrad'da bu fiyata iki içki dahil. Leeds maçında balo salonunda 600'ü aşkın kişiyi ağırlayan Condrad final maçında yaklaşık bin kişiyi konuk edecek.

Ceylan Intercontinental küçük barı yanında final maçı nedeniyle büyük City Lights Bar'ı bu gece için hazırladı. İki barda yaklaşık 200 kişi ağırlayacak olan Ceylan Intercontinental'da giriş ücretsiz.

Holiday Inn Crowne Plaza balo salonunda maç dev ekrandan izlenebilecek. 10 milyon lira giriş ücretine bir içki dahil. 350 kişinin Holiday Inn balo salonunu doldurması bekleniyor.

Polat Renaissance, 550 kişilik Amerikan Restoran barı Champions'u maç için hazırladı. Yemekli düzende, restorana giriş ücreti 7 milyon lira.

Hyatt Regency Otel Harry's Jazz Bar'da büyük ekranda maç izlenebilecek. Giriş ücretinin 5 milyon lira olduğu Hyatt Regency Otel'de maç gösterimini yaklaşık 300 kişinin izlemesi bekleniyor.

Bazı sinemalarda da Galatasaray-Arsenal maçını izlemek mümkün olacak. Etiler Hillside 120 kişilik salonunda üyelerine maçı sinema perdesinden izlettirecek.

Hangi otelde maç seyretmek kaça?

<ı>Otel Maç için giriş fiyatı (TL.)

Holiday Inn Crowne Plaza 10 milyon

Conrad Otel 8 milyon

Polat Champions 7 milyon

Hyatt Regency 5 milyon

Kahvehaneler yine dolacak

GALATASARAY ile Arsenal arasında oynanacak UEFA final maçının şifresiz yayınlanması kahvehanelere olan ilgiyi biraz düşürecek. Ancak, ‘‘Maçı toplu halde seyretmek istiyorlar. Maç şifreli de olsa olmasa da kahveler hep dolu’’ diyen kahvehane sahipleri de var.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı