GeriEkonomi Beş markadan birinin üretimi durduruldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beş markadan birinin üretimi durduruldu

Beş markadan birinin üretimi durduruldu
refid:21194390 ilişkili resim dosyası

İstanbul’da üretimleri durdurulan 5 su firmasından 4’üne, yeni numunelerinin İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun bulunması nedeniyle üretim izin verildiği bildirildi.

Diğer firma ise faaliyetlerinden geçici olarak men edildi. İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, kentte  üretim yapan Alps Su, Buzada, Erpınar ve Kervansaray markalarının 24 Temmuz ve Yalı Su’dan 25 Temmuz’da alınan numunelerinin, İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun bulunmaması nedeniyle üretimlerinin durdurulduğu anımsatıldı.

 

Açıklamada, üretim tesisinde yapılması gereken çalışmalar konusunda da bilgilendirilen firmaların, gerekli çalışmaları yaptıkları ve yeniden numune çalışması taleplerini müdürlüğe ilettikleri vurgulandı. 5 firmanın üretim tesislerinden 30-31 Temmuz’da alınan ikinci numunelerin, Zeytinburnu Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda analiz edildiği belirtilen açıklamada, “Analizler sonucu Alps Su, Erpınar, Kervansaray ve Yalı Su markalarına  ait numuneler İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun bulunmuş ve üretim izni verilmiştir. İkinci numunelerin analiz sonuçları yönetmeliğe uygun bulunmayan Buzada markası, faaliyetten men edilmiştir” denildi.      


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle