GeriEkonomi Berlin Turizm Fuarı’nda Aspendos ve Formula-1 yarışı öne çıkacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlin Turizm Fuarı’nda Aspendos ve Formula-1 yarışı öne çıkacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya’nın başkenti Berlin’de 11-15 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Turizm Fuarı’nda (ITB) Türkiye’nin tanıtımı için sportif ve kültürel faaliyetleri kullanacak.

Fuarda, bu yıl Türkiye’de ilk kez bu yıl yapılacak olan Formula-1, İstanbul Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Final Maçı ve 12. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali gibi organizasyonlar öne çıkarılacak.

Bakanlık, fuardaki etkinliğiyle hem Türkiye’nin geniş tanıtımını, hem de İstanbul’da ilk kez yapılacak Formula-1 yarışına ve Şampiyonlar Ligi Finali’ne geniş katılımı hedefliyor. Öte yandan her geçen yıl popülaritesi artan ve bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali’ne bu yıl Uluslararası Filarmoni Orkestrası kurucusu ünlü şef Justus Frantz da orkestrası ile katılacak.

180 ülke katılıyor Türkiye’ye 40 stand

Türkiye’nin 2 bin metrekarelik alanda 40 standla tanıtılacağı bu yılki turizm fuarına tam 180 ülke katılıyor. 150 bin metrekarelik fuar alanında 180 ülkeden katılan 10 firma kendilerinin ve ülkelerinin tanıtımını yapacak. Fuarı ilk üç gününde turizm alanında çalışanlar ziyaret edebilecek. Fuarın son iki gününde ise kapılar herkese açılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle