GeriEkonomi Berdan Mardini’ye nafaka şoku: Yargıtay onadı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berdan Mardini’ye nafaka şoku: Yargıtay onadı!

Berdan Mardini’ye nafaka şoku: Yargıtay onadı!

Şarkıcı Berdan Mardini’den çocuğu olduğunu mahkeme kararıyla ortaya koyan Yeliz Erçin’in açtığı tazminat ve nafaka davasında karar çıktı. Aile mahkemesinin verdiği, aylık 2 bin 500 liralık nafaka ve 6 bin 731 TL’lik tazminat kararını Yargıtay onadı.

BERDAN Mardini ile Yeliz Erçin 2009 yılında tanıştı. Erçin’in iddiasına göre, Mardini'nin evlilik vaadi ile ikili birlikte oldu. Hamile kalan Erçin 25 Mayıs 2010’da erkek bir çocuk dünyaya getirdi. Erçin, hamile kaldıktan sonraki süreçte Mardin’inin kendisi ile ilgilenmediğini yalnız bıraktığını öne sürdü.

ÇOCUĞU OLDUĞU KESİNLEŞTİ
Mardini çocuğun kendisinden olmadığını söyledi. Konu yargıya taşındı. Mahkeme, aldırdığı rapor sonrası Adli Tıp Kurumu raporu sonrası E. D. isimli çocuğun babasının Mardini olduğunu hükmetti. Bu kararı Yargıtay da onadı.

20 BİN TL NAFAKA TALEBİ
Yeliz Erçin, ikinci bir davayı ise tazminat ve nafaka talebi ile açtı. Erçin, çocuğu için aylık 20 bin TL nafaka ödenmesini istedi. Ayrıca doğum esnasında yaptığı masrafların da kendisine ödenmesini talep etti.

BU PARAYI ÖDEYEMEZ
Mardini adına mahkemeye savunma sunan Mardini'nin avukatı ise, talep edilen nafaka tutarının fahiş olduğunu kaydetti. Küçük bir çocuk için talep edilen 20 bin TL’lik nafakanın hakkaniyet ilkesine de aykırı olduğunu belirten avukat dilekçesinde, “Müvekkil an itibariyle 5.664 TL gelir elde etmektedir. Müvekkil bu kazancıyla iki çocuğu ve müşterek çocukları E.’ye bakmakla yükümlüdür” dedi.

YARGITAY KARARI ONADI
Küçükçekmece 5. Aile Mahkemesi, yaptığı yargılama sonrası kararını 29 Nisan 2016’da verdi. Mahkeme, ikilinin çocukları için aylık 2 bin 500 TL nafaka ödenmesine hükmetti. Mahkeme ayrıca Erçin’e de 6 bin 731 TL’lik tazminatın da yasal faizi ile ödenmesine hükmetti. Davalı taraf avukatları kararı Yargıtay’a taşıdı. Dosyaya bakan Daire, yerel mahkeme kararını onadı.

Yeliz Erçin'in Avukatı Agit Adsan, onama kararından haberinin olduğunu belirterek "Karar henüz tebliğ edilmedi" bilgisini verdi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu ? (16.01.2019)
Yorumları Göster
Yorumları Gizle