Benetton 'geleceğin mağazasını' açtı

Hürriyet Haber
18.11.2009 - 15:11 | Son Güncelleme:

Benetton, “geleceğin mağazası” konseptinin dünya genelinde uygulandığı ilk mağazasını İstanbul Suadiye'de açtı.

Benetton'dan yapılan yazılı açıklamada, 2009 yılında yaklaşık 30 milyon dolarlık bir yatırım yapılan Suadiye Benetton mağazasının, iç ve dış konseptinin Piero Lissoni tarafından tasarlandığı bildirildi.

Üst üste yerleştirilmiş küplerden oluşan tasarımıyla dikkati çeken 2 bin metre karelik mağazada Benetton ve 012 ürünlerinin yanı sıra Benetton'un iletişim ve araştırma merkezi Fabrica'nın tasarladığı ürünlerin de satışa sunulacağı kaydedildi. Suadiye Benetton'un, United Colors of Benetton'un geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği “Çok Yakında...” (Opening Soon) sergisine katılan tasarımlar arasından hayata geçirilen ilk proje olma özelliğini taşıdığı belirtildi.

Benetton Türkiye Genel Müdürü Zeynep Selgur, yaptığı değerlendirmede, tüm dünyada açılması planlanan yeni Benetton mağazaları için örnek teşkil edecek Suadiye Benetton'un, grubun 2009 yılı içinde uluslararası alanda hayata geçirdiği en kapsamlı projeyi oluşturduğunu vurguladı.
Selgur, 2009 yılını 104,5 milyon lira ciroyla kapatmayı hedeflediklerini, Benetton'un büyüme stratejisi açısından önem verdiği Türkiye'deki yatırımlarına devam edeceğini bildirdi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı