Beko'dan İran çıkarması

İstanbul
05.10.2005 - 14:49 | Son Güncelleme:

Bayi toplantılarının sonuncusunu İran’ın başkenti Tahran’da yapan Beko, İran’da da tüketicilerin beğendiği, tercih ettiği markalar arasındaki yerini sağlamlaştırmak ve ülkede pazar payını daha da artırmayı hedefliyor.

Beko’nun İran’ın başkentinde 900 yetkili satıcı ile gerçekleştirdiği son bayii toplantısına ilişkin Arçelik’den açıklama yapıldı. Beko’nun, coğrafi olarak en yakın ülke olan İran pazarındaki istikrarlı büyümesini sürdürmeyi hedeflediğinin belirtildiği açıklamada, Beko’nun 2000’li yılların başında girdiği İran pazarındaki ilk bayi toplantısına Arçelik Genel Müdür Aka Gündüz Özdemir’in de katıldığı vurgulandı.

Arçelik Genel Müdürü Özdemir, burada yaptığı konuşmada, uluslararası alanda önemli başarılara imza atan Beko markası ile İran’da da tüketicilerin beğendiği, tercih ettiği markalar arasındaki yerini sağlamlaştırmak ve pazar payını daha da artırmayı hedeflediklerini belirtti. 

Özdemir, dünya şirketi olma stratejileri doğrultusunda yurtdışı yatırımlarını sürdürdüğünü vurgulayarak, Türkiye’nin komşularında ve yakın çevresinde sektörünün lider markalarından biri olduklarını ifade etti. İran’da Beko markası ile faaliyet gösteren Arçelik, bu yılın ilk sekiz ayında 4.2 milyon dolar ciro elde etti. İran, 70 milyona yaklaşan nüfusu ile önemli bir Pazar olarak gören Arçelik, 2001 yılında İran pazarına girdi. Beko, bugün kadar 160 bin ürününü İranlı tüketiciler ile buluşturdu.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı