GeriEkonomi ‘Bekára karı boşamak kolay’ oyunu oynuyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Bekára karı boşamak kolay’ oyunu oynuyorlar

‘Bekára karı boşamak kolay’ oyunu oynuyorlar
refid:3389093 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da Cevahir Alışveriş Merkezi’ni açarken, bazı çevrelerin kendilerini sürekli karaladığını savunarak, ‘Siz ‘bekara karı boşamak kolay’ mantığıyla tribünlere oynuyorsunuz’ dedi. Erdoğan, Galataport ihalesini, ‘500 milyon dolar nire, 5 milyar dolar nire’ sözleriyle savundu.

TÜRKİYE’ye yatırım çekmek için dünyanın bütün girişimcileriyle her yerde görüşebileceğini söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘Bakan arkadaşlarıma da her yerde görüşmelerini tavsiye ediyorum. Bunu her ülkenin başbakanı yapıyor, devlet başkanı yapıyor. Bugüne kadar benim başbakanlarım yapmamışsa bu ileri bir anlayış değildir. Kusura bakmayın’ dedi. Bazı çevrelerin yaptıklarını sürekli karaladıklarını savunan Erdoğan, ‘İşte buradan, bu ülkede sorumluluk almayı hedefleyenlere sesleniyorum; sizler bu ülkede sorumluluk almak için değil, atalarımızın çok güzel tespit ettiği, ‘bekara karı boşamak kolay’ mantığı ile hareket edip tribünlere oynuyorsunuz’ dedi.

CEVAHİR’İ AÇTI:
/images/100/0x0/55ea74ebf018fbb8f8812c1a


İstanbul Şişli’deki Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin açılışını yapan Erdoğan, buradaki konuşmasında hükümete özelleştirmelerde yöneltilen eleştirileri yanıtladı. Kendisinin Başbakan olarak ülkesini pazarlamakla mükellef olduğunu vurgulayan Erdoğan, ‘Bush’tan tutun Almanya’nın Fransa’nın bütün Avrupa ülkelerinin başbakanlarına varıncaya kadar herkes böyle yapıyor. Girişimcileri bizzat davet ediyor, uçak gönderiyor, oturuyor konuşuyor. Ama bunların dünyadan haberi yok, ne oluyor ne bitiyor, haberleri yok’ diye konuştu.

500 MİLYON NİRE 5 MİLYAR NİRE:

Galataport’a yapılacak yatırımla beraber yaklaşık 5 milyar dolar verildiğini anımsatan Erdoğan, ‘TDİ’nin yıllık kazancı zirve yaptığı dönemlerde bile 5 milyon dolardı. Şimdi 50 yıllığına aynı şekilde devam edilse, basit hesapla, üzerine 5 milyon dolar daha koysak 10 milyon dolardan 50 yıllık kazanç 500 milyon dolar olur. 500 milyon dolar nire, 5 milyar dolar nire. Bire on. Bunu görmüyorlar. Daha nasıl değerlendirilecek. Bu işten anlayanın gelmesi başka, anlamayanın gelmesi başka. Anlayan gelir tenekeyi altın yapar, anlamayan altını teneke yapar. Bu inceliklere dikkat edemeyenler ileri geri konuşuyup duruyorlar’ dedi.

DÜŞMANA GEREK YOK:

Erdoğan, ‘Bize dışarıdan düşman gerekmez. Biz, bize düşman olmaya yetiyoruz’ dedi. Türkiye’de yabancı sermaye düşmanlarının her zaman kendilerini gösterdiğini söyleyen Erdoğan, ‘Türkiye’ye yahudi sermayesi gelir, ‘tu kaka’. Arap sermayesi gelir, ‘bu Müslümandır, olmaz, yeşil sermaye, tu kaka’. Batılı sermaye gelir, ‘niye geldi, tu kaka. Peki kardeşim bu ülke nasıl ayağa kalkacak’ diye sordu.

DAMDAN DÜŞTÜ:

Cevahir Alışveriş Merkezi’nin açılış kurdelasını eşi Emine Erdoğan, Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Cevahir, merkezin mimarı Ayşe Cevahir, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte kesen Recep Tayyip Erdoğan, açılışın çok geciktiğini söyledi. Erdoğan, temelini 1997’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasında kendisinin attığı merkez için, Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Cevahir’i, Nasrettin Hoca’nın hikayesinde olduğu gibi ‘damdan düşen’ adama benzetti.

Türk Telekom’u hálá geciktiriyorlar

BAŞBAKAN
Recep Tayyip Erdoğan, Türk Telekom ihalesinin neticelendirilmesi konusunda kararı verecek olanların geciktiğini belirterek, ‘Hálá işi neticelendiremedik. Peki kim kaybediyor, soruyorum. Türkiye kaybediyor’ dedi. Erdoğan, Türk Telekom ihalesinde ortaya çıkan 6 milyar 550 milyon dolarlık rakamı, sevenin de sevmeyenin de, dostun da düşmanın da ‘akıl almaz olay’ diye değerlendirdiğini savundu. Erdoğan, şunları söyledi: ‘Ama hálá işi neticelendiremedik. Peki kim kaybediyor, soruyorum. Türkiye kaybediyor. Ama bu konuda kararı verecek olanlar hálá gecikiyor. Bu milli bir meseledir. Milliyetçilik havasından geçip de afra tafra atanlara sesleniyorum. Milliyetçilik budur.’

Koçtaş 7 milyon dolar harcadı

358
bin metrekarelik kapalı alana sahip Cevahir Alışveriş Merkezi’nin en büyük mağazası Koçtaş da, Koç Holding CEO’su Bülend Özaydınlı tarafından açıldı. 8 bin metrekarelik alanıyla Koçtaş’ın Avrupa yakasındaki ilk mağazası olan Koçtaş Şişli’ye toplam 7 milyon dolar harcandı. Bülend Özaydınlı, ‘Koç Topluluğu olarak hızlı büyümede etkili bir itici güç olmaya çalışıyoruz. Koçtaş Şişli mağazasını tasarlarken de bu yaklaşımdan hareket ettitk. Bu mağazanın Koçtaş zincirine ülke çapındaki 6’ncı ve İstanbul’daki 2’nci mağaza olarak katılmasının mutluluğunu yaşıyoruz’ dedi.

Dünyanın ikinci büyük alışveriş merkezi oldu

İSTANBUL
Cevahir, Kanada’daki dünyanın en büyük alışveriş merkezi West Edmonton Mall’dan sonra dünyanın en büyük ikinci alışveriş merkezi özelliğini sahip. Toplam 356 bin metrekarelik kapalı inşaat alanında kurulu alışveriş merkezinde kiralanabilir alan ise, 107 bin metrekare. Cevahir İstanbul’da 280 mağaza, 34 fast food alanı ve 14 tane restoran bulunuyor. 9000 metrekarelik ve 2500 kişilik sinema kompleksi biri IMEX ve bir de tiyatro salonu olmak üzere 12 salondan oluşuyor. Eğlence merkezi 11 bin metrekare büyüklüğündeki İstanbul Cevahir, eğlence alanları ile hem yetişkinler için, hem de çocuklar için çekim noktası olmayı hedefliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle