GeriEkonomi BDDK: Dik durduk, YKB'de yeni bir sayfa açıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BDDK: Dik durduk, YKB'de yeni bir sayfa açıldı

BANKACILIK ve Düzenleme Kurumu Başkanı (BDDK) Tevfik Bilgin, YKB hisselerinin devriyle ilgili olarak, "YKB için yeni bir sayfa açılmıştır. Bu sayfa hem YKB için hem de bankacılık sisteminin çok olumlu katkılarda bulunacaktır" değerlendirmesini yaptı.

Devre ilişkin anlaşmanın İMKB'ye bildirilmesinden sonra Hürriyet'in sorularını yanıtlayan Bilgin, İMKB'nin pek çok kurumla birlikte kendilerine de bazı konularda soru sorup yanıt istediğini belirterek, BDDK'dan opsiyon süresi dün dolan Turkcell hisselerine dönük cevap istendiğini bildirdi. Bu konudaki açıklamaları bu sabah itibariyle borsaya göndereceklerini açıklayan Bilgin, şunları söyledi:"Anlaşmanın imzalandığı dikkate alınarak, YKB için yeni bir sayfa açılmıştır. Gelinen süreçte BDDK'nın dik duruşu sayesinde ve karşılıklı anlayışın da hakim olmasıyla önemli bir aşama kaydedilmiştir."

"Bence Türk bankacılık tarihi açısından en önemli olaylardan biridir" diyen Bilgin, konuya ilişkin bundan sonraki bütün gelişmeleri de aynı sağduyuyla takip edeceklerinin altını çizdi. BDDK'nın son bir yılda bu konuya ilişkin olarak "objektif ve mesafeli" durduğunu vurgulayan Tevfik Bilgin, bu tutumlarının piyasalara da güven verdiğini bildirdi.

YKB'nin mülkiyet sorununda çözüm bulmak amacıyla yoğun bir gayret sarfettiklerini belirten BDDK Başkanı, "Bir yıl önce ne söylediysek, bir yıl sonra da aynı şeyi söylüyoruz. Bu bugün kamuoyuna duyurulacak açıklamamızla da anlaşılacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle