GeriEkonomi BDDK’dan onay aldı ilk iş yeni isim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BDDK’dan onay aldı ilk iş yeni isim

BDDK’dan onay aldı ilk iş yeni isim
refid:22103684 ilişkili resim dosyası

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Eurobank Tekfen hisselerinin yüzde 99.26’sının Kuveytli bankacılık grubu Burgan Bank’a devrine izin verdi.

Geçtiğimiz Nisan ayında Yunanlı Eurobank EFG ve Tekfen Holding ile Eurobank Tekfen’i almak üzere anlaşan Burgan Bank’ın CEO’su Eudardo Eguren, BDDK’dan onay alarak Türkiye pazarına resmen girmiş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Eguren, “Uzun zamandır planladığımız stratejimizi uygulamak için oldukça hevesliyiz. İlk iş olarak bankanın adını değiştireceğiz. Zaten Eurobank EFG ile nisan ayındaki anlaşmamız isim değişikliğini kapsıyordu” dedi.  Burgan Bank, Eurobank Tekfen’in tamamı için 355 milyon dolar (641 milyon TL) olan değerleme üzerinden (641 milyon TL) anlaşma sağlamıştı. Bankanın yeni ismi ve gerçek piyasa verilerine dayanarak hazırlanan büyüme planlarının yer aldığı birkaç senaryo üzerinde çalıştıklarını kaydeden Eguren, “Üzerinde durduğumuz birkaç isim var. Ama bunlar BDDK’nın onayından ve diğer bazı kayıt ve tescil işlemlerinden sonra netleşecek” dedi.

YA TÜRKÇE YA İNGİLİZCE

Bankanın yeni ismi için BDDK’ya hem Türkçe hem de İngilizce olmak üzere iki farklı dilde isim önerilerinin yapıldığı, birkaç ismin birden kullanım haklarının alınmasına karar verildiği öğrenildi.

KOBİ’lere destek değişmeyecek

EUROBANK Tekfen’in Genel Müdürü Mehmet Sönmez de, bankanın onay beklediği süre içinde bir yandan da hazırlıklarını sürdürdüğünü belirterek, “Bankanın ismi değişecek, yönetimi değişecek ama KOBİ’lere, ihracatçıya olan desteğimiz değişmeyecek. Bu konuda her zamankinden daha istekliyiz” değerlendirmesini yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle