GeriEkonomi Bayram'da akın var!.. 4 milyon kişi bekleniyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayram'da akın var!.. 4 milyon kişi bekleniyor

Bayram'da akın var!.. 4 milyon kişi bekleniyor

Bodrum'da sıcak havayla birlikte bayrama sayılı günler kala kentteki hareketlilikte arttı. Plajlarda bulunan eğlence mekanları ve beach club’lar, deniz içerisinde salıncaktan köpük partisine kadar birçok farklı etkinlik düzenlerken; sahillerde renkli görüntüler ortaya çıktı. Bayram tatilinde ise kente 4 milyona yakın turist bekleniyor.

Haftasonu başlayacak tatil öncesinde sahillerde, renkli görüntüler ortaya çıkmaya başladı. Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının 21 dereceye yükseldiği turistik kentte, plajlar yerli ve yabancı turistlerle doldu. Plajda güneşlenenlerin yanı sıra kendisini kuma gömenler, su sporları yaparak serinlemeye çalışanlar göze çarptı.

Bazı beach club’lar ise denizin içerisine salıncak kurup, köpük partileri düzenleyerek turistlerin eğlenceli vakit geçirmesini sağladı. Gümbet Plajındaki Alora Beach’ın düzenlediği köpük partisinde onlarca kişi, müzik eşliğinde çılgınca dans etti, eğlendi.

BAYRAM'DA MAHŞERİ KALABALIK

Ramazan Bayramı'na 4 gün kala tatilciler de Bodrum'a akın etmeye başladı. Bayram tatilini fırsat bilen vatandaşların bayram ve yaz tatilini bir arada geçirmek için ilçeye giriş yapmaya başladı. Hafta sonu tatili ile birlikte 5 günlük bayram tatilini 9 güne çıkarmak isteyen vatandaşlar erkenden Bodrum’a akın etmeye başladı. Tatilin gelmesini dört gözle bekleyen turizmciler ise şimdiden gelen tatilcilerle otelleri yarı yarıya doldurdu. Ramazan Bayramı boyunca en büyük yoğunluğun başta Bodrum olmak üzere, Fethiye ve Marmaris gibi tatil yörelerinde yaşanacağı düşünülüyor. Muğla’nın sahil ilçelerini yaklaşık 3 ila 4 milyon arasında tatilcinin ziyaret edeceği tahmin ediliyor.

EK SEFERLER KONULDU

Bayram tatili boyunca yaklaşık 1 milyonun üzerinde yerli turisti ağırlamayı planlayan Bodrum’a uçak firmaları ve otobüs firmaları ek seferler koymaya başladı. Milas-Bodrum Havaalanına, iç ve dış hatlardan gelecek uçaklara yaklaşık 100 ek sefer ilave edileceği belirtildi. Uçak biletlerinin günler önceden tükenmesi nedeniyle havayolu şirketleri tarafından ek seferlerin daha da artırılabileceği öğrenildi. Şehirlerarası otobüs firmaları da Bodrum seferlerine ek otobüsler koyduklarını bildirdi.

EDREMİT KÖRFEZİ YÜZ BİNLERİ AĞIRLAYACAK

Kuzey Ege'nin eşsiz doğasıyla bilinen Kazdağları ve Madra Dağı etekleri ile Ege Denizi kıyısında kurulu tatil beldeleri, Ramazan Bayramı'nda yüzbinlerce tatilciyi ağırlamaya hazırlanıyor.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden Çanakkale'nin Küçükkuyu beldesine kadar yaklaşık 145 kilometre sahil şeridine sahip Edremit Körfezi'nde, Gömeç, Ören, Akçay, Zeytinli, Altınoluk, Güre gibi turizm merkezleri de bulunuyor.

Körfez boyunca 23'ü Balıkesir, 3'ü Çanakkale sınırlarında olmak üzere 26 mavi bayrağın dalgalandığı plaj, marina ve yat limanı, tatilcilerini bekliyor.
Küçükkuyu ile birlikte 30 binden fazla yatak kapasitesi ve 130 binin üzerinde ikinci konuta sahip Edremit Körfezi, deniz ve doğa turizmi çerçevesinde Ramazan Bayramı'nda yüz binlerce kişiyi ağırlayacak.

"Turizm sezonu için Ayvalık'ta bazı düzenlemeler yapıldı"
Yılda yaklaşık 3 milyon gecelemeyle iç turizmin lideri olan Balıkesir'in Kuzey Ege kıyılarında, bugünlerde istenilen otelde ve uygun odada bayram tatili için yer bulabilmek neredeyse imkansız hale geldi.

Ayvalık Belediye Başkanı Gençer, şu an 60 bin olan ilçe nüfusunun Ramazan Bayramı'nda 10 kattan fazla artarak 750 bine ulaşacağını söyledi.
Gençer, 2017 turizm sezonunu bayramla açacaklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Ayvalık her seneden daha çok misafir ağırlayacak bu yıl. Rezervasyonlar onu gösteriyor. Her yıl Ayvalık'ın trendi artıyor. Nisan ve mayıs aylarında çok güzel bir turizm sezonu geçirdik. Bayram için bütün otellerin rezervasyonları dolmuş durumda. Bayram sonrası da aynı yoğunluğu bekliyoruz. Bu arada turizm sezonu için Ayvalık'ta bazı düzenlemeler yapıldı. Ana arter olan Atatürk Bulvarı'nda tek yön uygulamasına geçeceğiz. 10.00 ile 22.00 saatleri arasında tek yön çalışması yapacağız. Bu uygulama Ayvalık'ın özellikle trafiğini ve tatilcileri rahatlatacak."  

Bayramda akın var.. 4 milyon kişi bekleniyor

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle