Geri Ekonomi Baykal: Ben Bülent Ersoy’u hatırladım o nasıl Ofer’i hatırlamıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baykal: Ben Bülent Ersoy’u hatırladım o nasıl Ofer’i hatırlamıyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İsrailli işadamı Sami Ofer ile görüşmeleri konusunda yaptığı çelişkili açıklamalara, sanatçı Bülent Ersoy’un kendisi ile 1980 sonrasında görüştüğü iddiasını ima ederek, esprili bir yanıt verdi.

Baykal, ‘Ben 30 yıl önce görüşmediğimi hatırlıyorum da Başbakan iki yıl içinde yaptığı görüşmeleri neden hatırlamıyor? Böyle hafıza zafiyeti olur mu?dedi. 0Baykal, partisinin Mardin İl kongresine katılmak üzere giderken, özel uçakta gazetecilere Ofer olayını değerlendirdi. Baykal, Erdoğan’ın, Ofer ile ‘Öğlen görüşmedim, akşam görüştüm’ demesinin ‘tedirginliğini’ ifade ettiğini söyledi.

KOÇ’UN NİYE HABERİ YOK:

Baykal, Galataport’tan Koç’un neden haberinin olmadığını sorarak, şöyle devam etti: ‘Maliye Bakanı ‘aktif pazarlama’ yapıyorum diyor. Ama ne yazık ki, bu pazarlama sadece bir aileye yapılıyor. Ofer’e pazarlıyorsun da Koç’un neden haberi yok? Bu pazarlamanın bir aileye yönelik olması bütün tarafların işin içine çekilmemesi üstelik gecenin saat 02.00’sinde görüşülmesi özel aile ilişkilerine girilmesi yanlıştır.’

RAKİPLERLE GÖRÜŞTÜNÜZ MÜ:

Başbakan’ın tedirginlik içinde olduğunu belirten Baykal, şöyle konuştu: ‘Başbakan ‘konuşmadım’ diyor. Ama belgelerin ortaya çıkacağı sezilince hemen görüştüğünü kabul ediyor. Üstelik dört defa görüştüğü kanıtlanıyor. Başbakan bu görüşmelerin ortaya çıkmasından neden rahatsız? Başka rakip firmalarla görüşmeler yapılmış mı? Neden biriyle özel ilişkilere giriliyor? Kuşadası’nda ihaleyi alanlar ‘Gerekirse kanun çıkarırız’ diye böbürleniyorlar.’

YÜCE DİVANLIK SUÇ:

Şimdi de medya ile ilgili olarak bir gruba olağanüstü avantajlar sağlandığını savunan Baykal, ‘Galataport ihalesi derhal iptal edilmeli ve buradaki siyasi ilişkiler TBMM’de aydınlığa kavuşturulmalıdır. Galataport’un ‘kıyak bir ihale’ olduğu görüldü. Galataport ihalesi iptal edilse bile suç ortadan kalkmaz. Seri cinayetlerden üçüncüsü engellenirse, suçtan muafiyet olmaz. Suç ortadan kalkmaz. Bu Yüce Divanlık bir suç’ dedi.

Kutman: Kuşadası için bize özel yasa çıkmadı

TÜPRAŞ
’ın borsadan yüzde 14.76’lık hissesini aldığı iddia edilen İsrailli yatırımcı Sami Ofer ile birlikte Galataport ihalesinde en yüksek teklifi vererek gündeme oturan Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, bu ortaklığın daha önce aldığı Kuşadası Limanı ile ilgili iddialara yanıt verdi. Kıyı şeridindeki düzenlemelerin yönetmelik ile yapılamıyor olması üzerine çıkarılan kanunun kendi şirketlerine ‘mahsus’ olmadığını belirten Kutman, bu kanunun kıyı şeridindeki tüm liman ve marinalar için geçerli olduğunu vurguladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle