GeriEkonomi Batık bankaların gayrimenkulleri satılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Batık bankaların gayrimenkulleri satılıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen batık bankalara ait 60,6 milyon YTL muhammen bedelli 224 gayrimenkul, 9 Şubat'ta satışa sunulacak. Müzayede gelirinin yüzde 5'lik bölümü, Türkiye Sakatlar Derneği'ne bağışlanacak.

Aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu 28 ildeki arsa, işyeri ve konutların yer aldığı gayrimenkullerden 89'unun muhammen bedeli 100 bin YTL'nin üzerinde, 135'inin muhammen bedeli ise 100 bin YTL'nin altında bulunuyor.

Portföydeki en ucuz gayrimenkul bin 700 YTL değerle Mersin'deki kagir ev olurken, Ankara-Polatlı arasında, çevresinde TOKİ ve Türkkonut toplu yerleşimleri bulunan bölgede proje geliştirmeye uygun 69 tarla ve 7 arsa, 11 milyon 700 bin YTL'lik fiyatla portföyün en yüksek değerli gayrimenkulü olarak satışa çıkarılacak. Müzayedede Muğla'daki Club Datça Tatil Köyü 3 milyon 400 bin YTL ile, İstanbul Sefaköy'deki TIR garajlı fabrika 7 milyon 260 bin YTL ile, Denizli'de 76 oda ve 152 yataklı Bellona Otel ise 2 milyon 850 bin YTL ile satışa sunulacak.

Turyap, müzayededen elde edeceği gelirin yüzde 5'ini Türkiye Sakatlar Derneği'ne bağışlayacak. Söz konusu gelir ile, Türkiye Sakatlar Derneği'nin lokali, engellilere uygun şekilde düzenlenerek yenilenecek. Müzayede nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, müzayede cirosunun yüzde 5'i ile Türkiye Sakatlar Derneği'nin lokalinin restorasyonuna katkıda bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Verilen bilgiye göre, müzayedenin açılış çanını televizyon dizisi Avrupa Yakası'nın oyuncusu Bülent Polat çalacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle