GeriEkonomi Baskette Efes’in değeri milyar dolar kapatmamak için çözüm arayışındayız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baskette Efes’in değeri milyar dolar kapatmamak için çözüm arayışındayız

Baskette Efes’in değeri milyar dolar kapatmamak için çözüm arayışındayız
refid:16739324 ilişkili resim dosyası

Anadolu Holding Başkanı Tuncay Özilhan, Efes Pilsen’in basketboldaki marka değerinin milyar doları bulduğunu belirterek, “Bu kulübü kapatmak istemiyoruz. Yeni isim ve logo üzerinde çalışıyoruz. TAPDK’ya başvuruda bulunacağız” dedi.

ANADOLU Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Efes Pilsen Kulübü’nü kapatmak istemediklerini ve bunun için birtakım isim ve logo çözümleriyle Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’na (TAPDK) müracaat edeceklerini bildirdi. Kulübün başka bir takımla birleşmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Özilhan, “Bu konuda uzlaşma çabalarımız var. Umarım kulüp kapatılmadan bir çözüm yolu bulunur” dedi. Özilhan, TAPDK’ın alkollü içecek markalarının spor kulüplerine isim vermemesine ilişkin kararı sonrasında Efes Pilsen Kulübü’yle ilgili çalışmaları şöyle anlattı: “Biz kulübü kapatmak istemiyoruz. Onun için birtakım isim çözümleriyle TAPDK’ya müracaat edeceğiz. TAPDK da o anlayış içinde olup destek olursa bu kulübün bu ülkeye katkılarının devam etmesini sağlayacağız. O yaklaşım bizim için önemli. Arkadaşlarımız çalışıyor. Birtakım başka çözümler bulabilir mi, onu önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz. Önümüzdeki günlerde TAPDK ile paylaşacaklar.”

Birleşmeyi düşünmüyoruz

Kulübün Avrupa’da önemli başarılara imza attığına işaret eden Özilhan, şu bilgileri verdi: “Biz müracaat edeceğiz ve TAPDK’dan görüş bekleyeceğiz. Onayladıkları takdirde devam edeceğiz, devam etmek istiyoruz. TAPDK’nın yaklaşımıyla bu sorun bir şekilde çözülecek. Şuan için gündemimizde başka bir kulüple birleşme ya da sponsorluk bulunmuyor.”

Efes Pilsen’in sponsorluklara bir yılda toplam 60 milyon lira ayırdığını belirten Tuncay Özilhan, şunları söyledi: “Mevcut yapıda tüm tiyatro, sinema ve müzik faaliyetlerimiz son bulacak. Bunun yanı sıra spor sponsorluklarımız da bitecek. Ancak Efes Pilsen Kulübü’nün ayrı bir önemi var. Bu kulüp ayrı bir şirket gibi düşünülmeli. Bana göre değeri milyar dolar. Kulübün Efes’ten ayrı bir marka değeri var. İçinde, sahip olduğu oyuncular ve tesisler bulunuyor.”

TESK: Sigara ve içki satışında ‘raf sınırı’ esnafı zor duruma sokar

TÜTÜN ve alkollü içkilerin satışına getirilen yeni düzenlemenin esnafı zor duruma düşüreceğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sigara ve içki gibi mamullerin gösterilmeden tezgah altı yöntemiyle satışa sunumunun esnafı zora sokarak ciddi ciro kayıplarına ve kaçakçılığa yol açacağını savundu. Palandöken, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’ni şöyle değerlendirdi: “Bakkal ve bayilere getirilen 20 cl ve daha küçük hacimli içkilerin satışının yasaklanması esnafı ciddi olarak sarsacak. İçki satış yeri ayrı, sigara satış yeri ayrı olacak ve tezgah altında satılacak. Dükkanda o kadar yer yok. ‘Çocuklara yönelik her türlü materyalden uzak olacak’ diye yasak koyulmuş. Dükkanda neye göre yakın veya uzak tanımlaması açık olmadığından içki ve sigarayı nerede satarsanız satın her an ceza uygulaması ile karşı karşıya kalırsınız. Bu kısıtlamaların getirildiği esnaf zaten TAPDK satış belgesine sahip, kontrol altında yerlerdir. Halka, alışveriş yaptığınız yerlerde mutlaka TAPDK Satış Belgesi arayın’ uyarılarında bulunuyoruz. Yeni yönetmelikle TAPDK Satış Belgesi verme yetkisi de esnaf odalarından alınıyor.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle