GeriEkonomi Başkanla patron anlaştı, İnönü'de sorun çözüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkanla patron anlaştı, İnönü'de sorun çözüldü

Başkanla patron anlaştı, İnönü'de sorun çözüldü
refid:19618541 ilişkili resim dosyası

Beşiktaş Kulübü ile Fi-Yapı arasındaki sponsorluk krizi çözüldü. Sözleşme bitimine kadar 9 ay daha İnönü Stadı'nın adı Fiyapı İnönü stadı olarak devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde Fi-Yapı tarafından ödemelere rağmen Beşiktaş'ın fatura göndermediği iddiası ile tek taraflı olarak feshedilen İnönü Stadı'nın sponsorluk anlaşması tekrar yürürlüğe giriyor.

Az önce bir araya gelen Fi-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ve Beşiktaş başkanı Yıldırım Demirören, sözleşme bitimine kadar 9 ay daha İnönü Stadı'nın adının Fi-Yapı İnönü stadı olarak devam etmesi konusunda anlaşma sağladı.

Anlaşmada Beşiktaş Kulubü'nün gerekli faturaları Fi-Yapı'ya göndermesinin etkili olduğu belirtildi.

Fi-Yapı sözleşmeyi tek taraflı feshetmişti

Fi-Yapı 30 Aralık 2011 tarihinde, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ ile yaptığı 20 Eylül 2010 tarihli sponsorluk sözleşmesini feshettiğini bildirmişti.

Fi-Yapı'nın Kadıköy 23. Noterliği kanalıyla çektiği ihtarnamede, şirket sözleşmesinin 3. maddesindeki ödeme vecibelerini yerine getirdiği halde muhatap şirket tarafından ödemelere karşılık faturaların tüm uyarılara rağmen bugüne kadar alınmadığı ve fatura tanzim etmek için yetkililerinin talimatı gerektiği ve yönlendirilen yetkililere de ulaşılamadığı gibi bunun kasıtlı olarak engellendiğinin gözlemlendiğini belirtmiş ve sözleşmeyi feshetmişti.

Fi-Yapı, sözleşme feshinden kaynaklanan 997 bin 500 lira ile fazla ödenen 750 bin doların bir hafta içerisinde hesaplarına ödenmesi, aksi halde yasal yollara başvurulacağı ihtarında bulunmuştu.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ ise kendilerine ulaşan herhangi bir ihtarname bulunmadığını, Şirketin sözleşmedeki edimlerini yerine getirmediğine ilişkin Fi-Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ kaynaklı haber ve demeçlerin gerçeği yansıtmadığını açıklamıştı.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle