GeriEkonomi Başbakan dediğin vatandaşı inletmez, yüzünü güldürür
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan dediğin vatandaşı inletmez, yüzünü güldürür

Başbakan dediğin vatandaşı inletmez, yüzünü güldürür
refid:4865404-spot ilişkili resim dosyası

Fındık İhacatçıları Birliği (FİB) eski Başkanı Lokman Kondakçı Ordu’da yapılan mitingi bir hak arama arayışı olarak değerlendirerek şunları söyledi:

Başbakan dediğin vatandaşı inletmez, yüzünü güldürür

"Bu Avrupalı ithalatçı ile Türk üreticinin menfaat mücadelesi. Bazı insanlar Türk vatandaşı oldukları, bu ülkede belli bir mevkiye geldikleri halde Avrupalı’nın yanında yer alıyor. Kavga bundan çıkıyor. Hükümet özellikle fındığa sahip çıkmıyor. Hükümet ve danışmanı üretici gözüyle bakmıyor. Alıcı gözüyle bakıyor. Nasıl bir Başbakan ki fiyatların artmasından yana değil. 2005’te kilosu 9 dolardan 230 bin ton fındık ihraç ettik. Fiyat yüksek olmasına rağmen tarihin en yüksek ihracatı gerçekleşti. Avrupalı çikolata üreticisi fındıktan vazgeçemez. Böyle bir ürünün fiyatını nasıl 3 dolara düşürürsünüz. Başbakanın, hükümetin görevi vatandaşın yüzünü güldürmek. Bu çiftçiler geçinemeyip, Ankara’nın, İstanbul’un varoşlarını doldursa, asayiş problemleri yaşansa bunları nasıl çözecekler? 7 milyon insana rağmen 3 tane alivrecinin, Avrupalı ithalatçının yanında yer alırsanız mevkiniz ne olursa olsun sıkıntı çekersiniz. Bu insanlar ülkenin de başbakanlık binasının da sahipleri. İlk defa bir başbakan böyle tavır koyuyor. Tavır koyarsa cevabı yine kendini Başbakan yapanlardan alır."Ankara’ya yürürüz

Ordu’daki mitingin başlangıç olarak gördüğünü vurgulayan Lokman Kondakçı, "Karadenizli kendini ihmal edilmiş ve sahipsiz hissediyor. Bu olayın bir de sosyal boyutları var. 10-15 gün içinde bir çare bulunmazsa meydanlardaki bu insanlar Ankara’ya yürür. Ben de onların yanında yer alırım" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle