GeriEkonomi Başbakan Davutoğlu Davos'a gidiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  223
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan Davutoğlu Davos'a gidiyor

Başbakan Davutoğlu Davos'a gidiyor
refid:27896607 ilişkili resim dosyası

Başbakan Ahmet Davutoğlu Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlendiği İsviçre’nin Davos kentine gitme kararı aldı. Ziyaret 22-23-24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. Böylece başbakan seviyesinde Türkiye 6 yıl sonra Davos'ta temsil edilmiş olacak. Davutoğlu'nun, söz konusu zirveye G20 Dönem Başkanı sıfatıyla katılacağı ifade edildi. 2009 yılında Başbakan Erdoğan Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nu "Benim için de bundan böyle Davos bitmiştir. Daha Davos'a gelmem. Siz konuşturmuyorsunuz. 25 dakika konuştu, 12 dakika konuştum. Olmaz.” diyerek terk etmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ocak 2009'da İsrail Başbakan Şimon Peres ile birlikte katıldıkları "Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli'' oturumunda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in eleştirilerini yanıtlarken panel yöneticisinin sürenin bittiğini gerekçe göstererek konuşmasını kesmesi üzerine tepki göstermişti.


Başbakan Davutoğlu Davosa gidiyor


Toplantı moderatörüne "one minute" diyerek tepki gösteren Erdoğan, ayağa kalkmış ve "Davos'a da bir daha katılmam" diyerek toplantıyı terk etmişti. O tarihten bu yana geçen 6 yıllık süre zarfında Türkiye başbakanlık seviyesinde Davos'ta temsil edilmedi. 2009 ve 2014 yılları arasında Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Davos'a katıldı.

Başbakan Davutoğlu Davosa gidiyor "BENİM İÇİN DAVOS BİTTİ''

Başbakan Davutoğlu Davosa gidiyor

Başbakan Davutoğlu Davosa gidiyor TÜSİAD’A MUHATAP RESTİ

Başbakan Davutoğlu Davosa gidiyor BAŞBAKAN'DAN FLAŞ TÜSİAD KARARI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle