GeriEkonomi Başarılı bir dengeleme sürecindeyiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başarılı bir dengeleme sürecindeyiz

Başarılı bir dengeleme sürecindeyiz

AKBANK Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, 2018 hem yurt içi, hem de yurtdışındaki piyasalarda dalgalanmalar gözlemlenen bir yıl olduğunu belirterek “Ülkemizde de ekonomi başarılı bir dengelenme sürecine girdi. Ülkemiz ekonomisinde yaz aylarında yaşanan dalgalanmalar sırasında ekonomi yönetimimizin attığı başarılı adımlar hem piyasalarda hem de yurtdışındaki yatırımcılar nezdinde güven sağladı. Ekonomimizin en temel sorunlarından olan cari açığın iyileşmesini memnuniyetle takip ediyoruz. İleriye baktığımızda, bütçe disiplini ve sıkı para politikasıyla cari açıkta iyileşme, kurda stabilitenin yakalanmasının da yardımıyla enflasyonda olumlu gelişmeler olacaktır’’ dedi.

EN YÜKSEK KATKI

Financial Times’ın kuruluşu olan The Banker dergisi tarafından dünya genelinde yaklaşık 1000 bankanın değerlendirildiği Bank of the Year (Yılın Bankası) ödülleri sahiplerini buldu. Bankacılık sektörünün Oscarları olarak nitelendirilen ödüller, finansal performans, yenilikçilik, müşteri odaklılık ve topluma sağlanan fayda gibi kriterlere göre belirleniyor. Akbank da Türkiye’nin en iyi bankası seçildi. Akbank’ın davetiyle gittiğimiz Londra’da ödül törenine katıldık. “Türkiye’nin En İyi Bankası” unvanını alan Akbank ayrıca 5 ayrı kuruluşun değerlendirmesinde aynı yıl “En İyi Banka” seçilmeyi başardı.

Akbank’ın yükselen grafiğinin ve başarılarının yurtdışında da fark edilmesini gurur ve memnuniyet verici olarak nitelendiren Binbaşgil, “Akbank, Türkiye ekonomisinin önemli yapı taşlarından bir tanesi. Eylül ayında başarıyla gerçekleştirdiğimiz, Türkiye ekonomisine 980 milyon dolar taze kaynak sağladığımız sendikasyon işlemimiz de, hem ülkemize, hem de bankamıza olan güvenin önemli bir göstergesiydi. İmza attığımız bu son sendikasyon işlemiyle, bu yıl ekonomimize toplamda yaklaşık 4.6 milyar dolar tutarında yurtdışı kaynak sağladık ve 2018 yılında bugüne kadar sendikasyon kredisi yoluyla ülkemize en yüksek katkıyı sağlayan banka olduk” dedi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle