GeriEkonomi Bankekspres faizleri yeniden düzenledi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bankekspres faizleri yeniden düzenledi

Bankekspres, bugünden geçerli olmak üzere Türk Lirası, ABD Doları ve Alman Markı cinsinden mevduatlara uyguladığı faiz oranlarını yeniden belirledi.

Bankekspres'ten yapılan açıklamaya göre, Türk Lirası cinsinden 1 ay vadeli mevduat faizi yüzde 64'ten yüzde 61'e, 3 ay vadeli mevduat faizi ise yüzde 64'ten yüzde 63'e düşürülürken, 6 ay ve 1 yıl vadeli mevduat faizleri yüzde 57'den yüzde 63'e yükseltildi.

Bankekspres Türk Lirası mevduat faiz oranlarında en son olarak 4 Haziran'da düzenlemeye gitmişti.

DOLAR VE MARK CİNSİNDEN FAİZLER

Bankekspres, ABD Doları ve Alman Markı cinsinden mevduat faiz oranlarında ise tüm vadelerde indirime gitti.

ABD Doları cinsinden 1 ay vadeli mevduat faizi yüzde 9'dan yüzde 5'e, 3 ay vadeli mevduat faizi yüzde 9'dan yüzde 6'ya, 6 ve 12 ay vadeli mevduat faizleri yüzde 8.5'ten yüzde 6'ya çekildi. Daha önce ABD Doları cinsinden vadesiz mevduata yüzde 2 faiz uygulayan Banka, bugünden itibaren vadesiz mevduata faiz vermeyecek.

Alman Markı cinsinden hesaplarda da 1 ay vadeli mevduat faiz oranı yüzde 8'den yüzde 4.5'e, 3 ay vadeli mevduat mevduat faiz oranı yüzde 8'den yüzde 5'e, 6 ve 12 ay vadeli mevduat faiz oranları da yüzde 7.5'ten yüzde 5'e düşürüldü. Alman Markı hesaplarda da daha önce yüzde 2 olan vadesiz mevduat faiz oranı sıfırlandı.

Bankekspres, ABD Doları ve Alman Markı cinsinden vadeli mevduat faizlerinde bundan önceki düzenlemeyi 17 Mayıs'ta yapmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle