GeriEkonomi Bankanın satışında son viraja girdi, Facebook’ta para transferine geçti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bankanın satışında son viraja girdi, Facebook’ta para transferine geçti

Bankanın satışında son viraja girdi, Facebook’ta para transferine geçti
refid:19763360 ilişkili resim dosyası

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Bankamızın satış sürecinde son viraja girildi. Dexia teklifleri değerlendirecek. Beğenmezse satış olmayabilir” dedi. Ateş, Facebook üzerinden internet şubesi açtıklarını belirterek, “Facebook’tan para transferi de olacak” diye konuştu.

DENİZBANK Genel Müdürü Hakan Ateş, Denizbank’ın satış sürecinin şubat ayının ortalarına doğru sonuçlanmasını beklediklerini belirterek, Dexia’nın teklifleri beğenmemesi durumunda satışın olmayabileceğini söyledi. Satış sürecinin 4 aydır sürdüğünü dile getiren Ateş, “Normal şartlarda bu sürenin 6-7 sürmesi gerekiyordu. Şu anda satış sürecinde son viraja girilmiş durumda. Şu anda tekliflerin değerlendirilme aşaması devam ediyor. Denizbank için ne pahasına olursa olsun satış gibi bir durum söz konusu değil. Biz faaliyetlerimize aynı şekilde devam ediyoruz” dedi.
Ateş, Denizbank’ın satışının stratejik bir operasyon olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Satış süreci hissedarın vereceği karar doğrultusunda gelişecek. İşlemin gerçekleşmesi, birinin teklifinin karşı taraf tarafından da kabulüne bağlı. Bu, işin doğasında var. Dexia CEO’su Pierre Mariani de, Denizbank’ın satışı konusunda şubat sonuna kadar karar alınmasının beklediğini söylemişti. Biz Denizbank olarak büyümeye devam ediyoruz. Şube açma ve 2012 hedeflerimiz konusunda değişen bir şey yok.”
Facebook’tan para transferi
Facebook üzerinden internet şubesi açan ilk banka olduklarını belirten Ateş, şunları söyledi: “Facebook bir ülke olsa dünyada 3’üncü büyük olurdu. Şu anda 800 milyon üyesi var ve bu rakam giderek artıyor. Türkiye de 31 milyon kullanıcıyla, dünyada 6’ncı büyük Facebook ülkesi. Kullanıcıların 21 milyonu, 18-34 yaş aralığında. Yani ciddi bir potansiyel taşıyor. Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 88’i aynı zamanda Facebook üyesi ve ayda ortalama 10 saatleri bu mecrada geçiyor. Yılbaşından bu yana da Facebook sayfamızdan kredi hizmeti başlatmıştık. Biz de bu noktada Facebook’ta bir yandan arkadaşlarıyla konuşanların bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilmelerini sağlayacağız. Facebook şubemiz sayesinde para transferi yapılabilecek. Zaman içerisinde fon satışı gibi bir çok bankacılık işlemi buradan yapılabilecek. Bu sayede 350 bin yeni müşteri kazanmayı hedefliyoruz.”

Güvenlik sorunu yok

DENİZBANK Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, güvenlikle ilgili her konuda tam anlamıyla hazır olduklarını belirterek, şunları söyledi: “İnternette güvenlik konusu tüm kullanıcıların her zaman en çok dikkat ettiği unsurların başında. Biz Facebook’un değil, kendi altyapımızı kullanıyoruz. Yani Denizbank’ın standart internet şubesinde hangi şifre işlemleri ile giriş yapılıyorsa Facebook’ta da aynı aşamalardan geçilecek. Sistemi kullanmak için, Denizbank’ın internet şubesinden Facebook hesabınızı tanıtmanız yeterli oluyor. Müşteriler Facebook uygulamasını gönül rahatlığıyla kullanabilir.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle