Bank Asya'ya polis incelemesi

A.A.
08.01.2015 - 09:24 | Son Güncelleme:

Bank Asya’nın Bursa Yıldırım Şubesi’nde dün akşam polis "bankacılık işlemlerinde usulsüzlük" iddiasıyla inceleme yaptı. Bank Asya ise incelemeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada "Söz konusu adli arama işleminin Bankamız ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır" ifadesini kullandı.

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, akşam saatlerinde Bank Asya'nın merkez Yıldırım ilçesindeki şubesine geldi. Ekiplerin, "bankacılık işlemlerinde usulsüzlük yapıldığı" iddiasıyla bankadaki dosyaları ve bilgisayarları incelediği öğrenildi. Konuyla ilgili olarak akşam saatlerinde bankadan bir açıklama geldi.

'İDDİALAR GERÇEK DIŞI'

Bank Asya’dan yapılan resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Bursa Yıldırım Şubemizde yapılan adli arama işlemi, Asya Katılım Bankası A.Ş. ile ilgisi olmayan şahıslara yönelik bir soruşturma kapsamında gerçekleştirilmektedir. Söz konusu adli arama işleminin Bankamız ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Bankacılık işlemlerinde usulsüzlük yapıldığına ilişkin iddialar tamamıyla gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı