GeriEkonomi Bank Asya'dan ilk yarıda 145 milyon TL kar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bank Asya'dan ilk yarıda 145 milyon TL kar

Bank Asya'nın, yılın ilk yarısındaki konsolide net dönem karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 46 artarak, 145 milyon lira oldu.

Bank Asya'dan yapılan açıklamaya göre, bankanın 30 Haziran 2009 tarihli Konsolide Mali Tabloları, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) yayımlandı.

Açıklamaya göre, Bank Asya'nın 2008 yılı ilk altı ayında 99 milyon lira olan konsolide net karı, bu yılın aynı döneminde yüzde 46 artışla 145 milyon liraya yükseldi.

Geçen yılın sonuna göre bankanın konsolide özkaynakları yüzde 11 artışla 1 milyar 564 milyon liraya, konsolide aktif toplamı yüzde 21 artışla 9 milyar 876 milyon liraya, konsolide cari ve katılma hesapları yoluyla topladığı fonlar da yüzde 27 artışla 7 milyar 366 milyon lira oldu.

Açıklamaya göre ayrıca, bankanın konsolide nakdi krediler toplamı 7 milyar 43 milyon liraya, gayrinakdi krediler toplamı ise 9 milyar 452 milyon liraya ulaştı.
Bank Asya'nın önümüzdeki dönemlerde de kriz koşullarının gerektirdiği ihtiyatlılığı bir tarafa bırakmaksızın faaliyetlerini karlı ve sağlıklı olarak büyüterek sürdürme gayreti içinde olacağı ifade edildi.

Açıklamada, şube ağını artırmayı hedefleyen bankanın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) 6 şube açmak için izin aldığı da belirtilerek, söz konusu şubelerin en kısa zamanda hizmete girmesinin planlandığı bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle