Bakkallardan alışveriş merkezine siyah çelenk

Özgür YILMAZ/ALANYA (Antalya), (DHA)
21.01.2011 - 18:08 | Son Güncelleme:

ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde Bakkallar ve Bayiler Odası’nın başkan ve yöneticileri, yetkililerin konuya dikkatini çekmek için açılışı yapılan bir alışveriş mağazası önüne siyah çelenk bıraktı.

Yerel bir alışveriş mağazaları zincirinin Antalya bölgesinde 86’ncı, Alanya’da ise 8’inci mağazası, dualar eşliğinde Kadıpaşa Mahallesi Kızlarpınarı Caddesi’nde açıldı. Açılış sırasında Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Veliddin Yenialp ve bazı yönetim kurulu üyeleri, alışveriş mağazası önüne siyah çelenk bıraktı. Kısa süre sonra mağaza görevlisi çelengi kaldırdı. Törene katılanların ilgiyle izlediği bu olayın ardından alışveriş mağazasının açılışı yapıldı.

’EYLEMLERİ SÜRDÜRECEĞİZ’

Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Yenialp, ilçede 55 alışveriş mağazası bulunduğunu ve bunun da küçük esnafı zor duruma düşürdüğünü belirterek, bu eylemi küçük esnafın hakkını korumak ve yetkililerin konuya ilgisini çekmek amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Açılmış alışveriş merkezleriyle ilgili yapabilecekleri bir şey olmadığını kaydeden Yenialp, en azından yenilerinin kurulmasını engellemek için çalışacaklarını söyledi.

Alışveriş merkezi açılmasının belirli kriterleri olduğunu hatırlatan Yenialp, Alanya’da bu kriterlere bakılmaksızın ruhsat verildiğini, bu nedenle de en çok mağaza açılan yerlerden biri durumuna geldiğini kaydetti. Aynı uygulamayı daha önce de yaptıklarını vurgulayan Yenialp, "Küçük esnafın hakkını korumak ve ilgililerin dikkatini çekmek için benzer eylemleri sürdüreceğiz" dedi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı