GeriEkonomi Bakırköy Adliyesinde zabıt katipliği sınavı heyecanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  30
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakırköy Adliyesinde zabıt katipliği sınavı heyecanı

Bakırköy Adliyesinde zabıt katipliği sınavı heyecanı
refid:28260856 ilişkili resim dosyası

Adliyeler önleri genelde eylem yeri olarak bilinir. Kimi bir gözaltına alınmayı protesto eder, kimi tutuklamayı kimi salıvermeyi. Ancak bu sabah Bakırköy Adliyesi başka bir 'eylem'e tanıklık etti. Adliyeye alınacak 278 kişi için sabahın erken saatlerinde binlerce genç adliyeye akın etti. Kimi kuyruğa girdi, kimi sınav için hazırlık yaptı. Oluşan tablo yeni bir eylem görüntüsü oluşturdu.

ADALET Bakanlığı tarafından yapılan kadrolu ve sözleşmeli zabıt katipliği uygulama sınavı saat 09.00’da başladı. Adliyeler önünde toplanan katip adayları uzun kuyruklar oluşturdu. Türkiye genelinde yapılan sınavda adaylardan 3 dakika içinde en az 90 kelime yazmaları istendi.

BİNLERCE KİŞİ ZABIT KÂTİPLİĞİ İÇİN SIRAYA GİRDİ

278 PERSONELİN ALINACAĞI SINAVA 3 BİN KİŞİ GİRDİ

Bakırköy Adliyesi’nde de sınav heyecanı vardı. Adliyeye alınacak 278 personel için 3 bin kişi klavye uygulama sınavına girdi. Bazı adaylar sınava girmeden önce adliyenin bahçesinde evden getirdikleri klavye ile son kez çalıştı. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) aldıkları puan sıralamasına göre belirlendi. Adaylardan bazıları sınav sırasında heyecanlandıklarını normalde 3 dakikada 90 kelimeden fazla yazabildiklerini söyledi. Adalet Bakanlığı’na alınacak olan 3 bin 606 sözleşmeli, 306 kadrolu zabıt katipliği için Türkiye genelinde 60 bin aday yarıştı.

Bakırköy Adliyesinde zabıt katipliği sınavı heyecanı

Bakırköy Adliyesinde zabıt katipliği sınavı heyecanı

İzmir ve ilçe adliyelerinde de benzer görüntüler oluştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle