GeriEkonomi Bakanlıktan emekli maaşları açıklaması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  135
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakanlıktan emekli maaşları açıklaması

Bakanlıktan emekli maaşları açıklaması
refid:13132347 ilişkili resim dosyası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilere yönelik yapılması planlanan iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, emeklilere yönelik yapılacak iyileştirmelerin ne kadar, nasıl ve ne zaman olacağı yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in emekli maaşlarına ilişkin çalışmada sona gelindiği müjdesi, ardından bazı basın organlarında zam oranlarına ve zamana ilişkin haberler emeklileri umutlandırdı.Emekliler haberlerin doğru olup olmadığı anlamak için telefona sarılınca Bakanlık, “Evet sayın bakan müjde verdi ancak çalışmanın ne zaman biteceği ve zam oranın ne olacağı henüz belli değil” açıklaması yaptı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Cuma günü yapılan Sosyal Güvenlik Kurumu genel kurulunda emekli maaşlarının düzeltilmesine ilişkin çalışmada sona gelindiği müjdeledi. Ardından bazı basın yayın organlarında zam oranları ve zammın yapılacağı tarihe ilişkin haberler yayınlandı.

 

Bu gelişmeler üzerine emekliler ‘bizim zamlar ne zaman” sorusuna yanıt bulmak için telefona sarıldı. Gelen telefonların ardı arkası kesilmeyince Çalışma Bakanlığı çareyi açıklama yapmakta buldu:”Emeklilerimizin maaşlarına yönelik iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Ancak iyileştirmelerin nasıl, ne kadar ve ne zaman olacağı yönünde çıkan haberler doğru değil.”

 

Açıklamada, “Emeklilerimize yönelik yapılması planlanan iyileştirme çalışmalarıdevam ediyor. Emeklilerimize yönelik yapılacak iyileştirmelerin ne kadar, nasılve ne zaman olacağı yönünde çıkan haberler doğru değildir.İyileştirme çalışmaları,bir süre önce Bakanımız Sayın Ömer Dinçer'intalimatıyla başlatılmıştır. Sayın Bakanımız, emeklilerimize yönelik iyileştirmeçalışmalarında son aşamaya gelindiği bilgisini de 4 Aralık Cuma günü SosyalGüvenlik Kurumu Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ifade etmiştir, Ancak, konuylailgili çalışmalar henüz tamamlanmadığından yapılacak iyileştirmenin ne kadar vene oranda olacağı yönünde bir bilgi henüz kamuoyuna bildirilmemiştir. Başta emeklilerimiz olmak üzere kamuoyumuzun, bakanlığımız tarafındanemeklilerimize yönelik iyileştirmeyle ilgili (oran, miktar gibi) bir bilgiverilmedikçe, ilgili haberlere itibar edilmemelidir” denildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle