Taşerona kadro için bakandan 'Bu hafta bitiyor' açıklaması

İHA
03.12.2017 - 14:17 | Son Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadroda son durumla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Taşeron olarak çalışan emekçi kardeşlerimizle ilgili çalışmamız Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, Başbakanımızın koordinasyonunda son aşamaya geldi. İnşallah bir hafta içerisinde TBMMye göndereceğiz.' ifadelerini kullanan Sarıeroğlu, sona gelindiğini söyledi. Sarıeroğlu, "İŞKUR'dan kendi işini kurmak isteyenler için hibe desteğinde son gün 11 Aralık" dedi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Taşeron konusunda çok az zaman kaldı, Maliye Bakanlığıyla çok samimi bir çalışma yapıldı. Bizim içimize sindi. Yakın zamanda Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız açıklayacaktır" dedi.

"BU HAFTA BİTİYOR" 

Öte yandan Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü yaptığı açıklamada, "Taşeron işi inşallah bu hafta içinde bitiyor" ifadelerini kullanmıştı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen toplu açılış töreninde bir vatandaşın "Taşeron ne olacak Sayın Cumhurbaşkanım" diye bağırması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu işte taşeron olmaz. Ama taşeron işi inşallah bu hafta içinde bitiyor" diye cevap verdi.

Sarıeroğlu, "İŞKUR'dan kendi işini kurmak isteyenler için hibe desteğinde son gün 11 Aralık" dedi. 

Taşeron işçilere kadro için hassasiyet ricasıTaşeron işçilere kadro için hassasiyet ricası

Taşeron düzenlemesi haftaya Meclis’teTaşeron düzenlemesi haftaya Meclis’te

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı