GeriEkonomi Bakan Zeybekci'den DEİK üyelerine mektup
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Zeybekci'den DEİK üyelerine mektup

Bakan Zeybekci'den DEİK üyelerine mektup
refid:27193815 ilişkili resim dosyası

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) başkan ve üyelerine bir mektup göndererek, DEİK'in yeni yapılanması ile ilgili planlamaları açıkladı. Bakan Nihat Zeybekci, DEİK'in Türkiye özel sektörünün uluslararası ekonomik ilişkilerinin planlanmasında çok önemli bir görev icra ettiğini dile getirerek, DEİK'in 2023 hedeflerine ulaşılmasında önemli bir rolü olduğunu vurguladı.

Zeybekci, mektubunda bugün yürürlüğe giren kanun ile DEİK'in, 2023 hedeflerine ulaşılmasında dış ekonomik ilişkilerin politika ve uygulamalarından sorumlu olan Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, özel sektörün daha kapsamlı ve etkin faaliyet göstereceği bir kurum haline geldiğini söyledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ''Yeni yapı ile DEİK, mal ve hizmet ticareti, karşılıklı yatırımlar, finansman, lojistik, enerji, yurtdışı müteahhitlik ve müşavirlik hizmetleri gibi çok daha geniş bir alanda aktif rol oynayan bir kurum haline gelecek ve dış ekonomik ilişkilerde özel sektörün ağırlık ve rolünün daha da güçlü olduğu bir yapıya kavuşacaktır'' diyerek, DEİK'in önem verdikleri stratejik bir kurum olmaya devam edeceğini kaydetti.

Bakan Zeybekciden DEİK üyelerine mektup DEİK BU SABAH KAPANDI

''ÇALIŞMALAR ÇOK KISA BİR ZAMAN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAKTIR''
DEİK'in yeni yapılanması hakkında bilgi veren Bakan Zeybekci, şunları söyledi; ''DEİK, ilgili tüm kamu kurumları ve özel sektör kuruluşları ile birlikte daha katılımcı bir yapıda planlanacak, faaliyetleri dış ticaretimiz lehine değerlendirilecek ve böylece DEİK'in kurumsal hafıza ve koordinasyon görevine sahip güçlü bir kurum olması sağlanacaktır. DEİK'in yeni yapı ve işleyişine ilişkin çalışmalar çok kısa bir zaman içerisinde tamamlanacaktır. İş Konseylerinin halihazırda dış ekonomik ilişkiler alanında kurmuş oldukları bağlantı ve yakın zaman diliminde planlanan etkinlikler de dahil olmak üzere tüm programların aksamadan tamamlanması için gerekli her türlü destek sağlanacaktır. Bugüne kadar DEİK çatısı altında her düzeyde görev yapan tüm çalışanlara şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Bundan sonra da dünyanın dört bir tarafında yeni hizmet destanları yazmaya ve birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Sürecin her aşamasında omuz omuza birlikte çalışarak ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek olmaktan duyduğum mutluluğu ifade eder, saygılar sunarım.''


Yorumları Göster
Yorumları Gizle