GeriEkonomi Bakan Şimşek CNN muhabirini nasıl şaşırttığını anlattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Şimşek CNN muhabirini nasıl şaşırttığını anlattı

Bakan Şimşek CNN muhabirini nasıl şaşırttığını anlattı

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, Batman'daki hastanelerle ilgili açıklamasının CNN muhabirini nasıl şaşırttığını anlattı.


MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, temel hak ve özgürlükleri genişleterek, Milli Güvenlik Kurulu’nun demokrasi üzerindeki etkisini kaldırdıklarını söyledi. İfade özgürlüğü ve sendikal hakların önündeki engelleri kaldırdıklarını belirten Bakan Şimşek, "12 Eylül’de darbe yapanlara soruşturma açan da AK Parti’dir. Kürtçe önündeki engelleri de yine biz kaldırdık" dedi.

AK Parti Batman Merkez İlçe teşkilatı kongresine katılan Maliye Bakanı ve Batman Milletvekili Mehmet Şimşek ile birlikte, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Diyarbakır AK Parti Milletvekili Cuma İçten, Batman eski AK Parti milletvekilleri, AK Partili ilçe belediye başkanları ve parti yöneticilerinin de katıldığı kongre, Desmal Düğün Salonu’nda yapıldı.

Burada konuşan Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye’de iktidarları döneminde birçok tabunun yıkıldığını söyledi. Farklılıkları her zaman zenginlik olarak gördüklerini belirten Bakan Şimşek, şöyle konuştu:

"İşkenceye sıfır tolerans getirdik. Ayrıca ülkemizi işkence ayıbından kurtardık. MGK’nın demokrasi üzerinde olan gücünü de yine biz kaldırdık. Temel hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engeller kaldırıldı. Sivillerin askeri mahkemelerde yargılanmasına son verdik. 12 Eylül’de darbe yapanlara da soruşturma açan iktidarımız oldu."

"KÜRTÇE ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRDIK"

Bakan Şimşek, ifade özgürlüğü ve sendikal haklar ile Kürtçe dili önündeki engelleri kaldırdıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Bugün birçok televizyon, radyo ile hayatın her aşamasında Kürtçe dili konuşuluyorsa bu tamamen iktidarımızın eseridir. Türkiye’de farklılıkları bir zenginlik olarak görüyoruz. Kürt meselesini sadece güvenlik meselesi olarak görmüyoruz. Çok boyutlu bir strateji olan bu soruna çözüm bulmaya çalışıyoruz. Irkçılık sorununun tek çözümü kardeşliktir, beraberliktir. Çözüm demokrasinin gelişimindedir. Türkiye’de daha özgürlükçü bir anayasanın oluşması için de hükümetimiz çaba içindedir. Enflasyon bu sene sonunda da tek rakamlı olacak. Merkez Bankası’nın belirlediği normlar da gerçekleşecek."

CNN LONDRA EKİBİ ŞAŞIRDI

Cumartesi günü il defterdarlarıyla Sakarya-Sapanca’da yaptığı ’2012’in vizyonu’ konulu toplantıda CNN Londra ekibinde yer alan bir kadın muhabirin Batman’a gelme konusunu da kongrede partililere anlatan Bakan Şimşek, "Televizyon ekibindeki bir bayan muhabirin hamile olduğu sonradan bana söylendi. Seçim bölgem Batman’ın ücra bir yer olduğu ve hastane olmayacağı ihtimaliyle ekibin Batman gezisini gerçekleştiremeyeceğini söylediler. Fakat onlara Batman’da 6 özel hastane ile 168 doktorun görev yaptığını söyleyince şaşırdılar" diye konuştu.

BÖLGEYE YENİ TEŞVİK GELECEK

Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde 500 dönümlük yeni alanın yatırımcılara tahsis edileceğini anlatan Bakan Şimşek, şöyle konuştu:

"İzmir ve Manisa’daki Tekel’e ait depoları sattık. Fakat Batman gibi yerlerdeki Tekel hangarlarını tekstil kentine dönüştürdük. Buralara yatırımcıyı çekmek için her türlü imkanı yaratıyoruz. Bu bölgeye daha güçlü teşvik paketi de yoldadır. Yeter ki huzur olsun, barış olsun. Buranın Ortadoğu pazarı var. Yeni teşvik paketiyle yatırımcılara büyük kolaylık sağlayacağız."

EKMEK ARASI DÖNER YEDİ

AK Parti merkez ilçe kongresinin ardından Turgut Özal Bulvarı’ndaki bir dönerciye gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, döner bıçağıyla kestiği döneri, yine kendi eliyle masaya getirdi. Bir vatandaşın masasına Vali Ahmet Turhan ile birlikte oturan Bakan Şimşek, masadaki çocuğa da oyuncak hediye etti.Yorumları Göster
Yorumları Gizle