GeriEkonomi Bakan Ömer Çelik: 'Rakipler imajımızı bozuyor'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Ömer Çelik: 'Rakipler imajımızı bozuyor'

Bakan Ömer Çelik: 'Rakipler imajımızı bozuyor'
refid:23609533 ilişkili resim dosyası

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gezi olaylarından sonra turizmde Ortadoğu açılımına hazırlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'deki son olaylardan sonra, rakip ülkelerin Türkiye'nin imajını bozma çabalarına karşı yeni tanıtım atağı çerçevesinde 15 Arap ülkesinden sektör temsilcisi ve medya mensuplarını ağırlayacağını açıkladı.

Ortak kültürel ve tarihi bağlar ile coğrafi yakınlık nedeniyle her yıl Ortadoğu'dan Türkiye'ye ortalama 2.5 milyon turistin geldiğini anımsatan Çelik,
en çok İstanbul, Yalova, Trabzon, Gaziantep, Antakya, Mersin ve Antalya'nın tercih edildiğini belirtti.

2012 yılında İstanbul’a 1 milyon 370 bin civarında Arap turist geldiğini ifade eden Çelik, bakanlığın sektörle birlikte Ortadoğu'ya yönelik tanıtım kampanyaları yaptığını bildirdi.

Arap Ligi bünyesinde faaliyet gösteren Arap Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bender B. Fehd el Fuheyd ile görüşen Çelik, Arap ülkelerinden Türkiye'ye daha çok turist gelmesi için yeni bir eylem planını masaya yatırdıklarını söyledi.
 
100 KONUK AĞIRLANACAK
 
İşte bakanlık yeni eylem planı çerçevesinde THY ve bu pazara çalışan büyük tur operatörleriyle birlikte 4- 6 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da 15 Arap ülkesinden 90 ila 100 civarında sektör temsilcisi ve medya mensubunu ağırlayacak.

Tanıtım kampanyası çerçevesinde Ortadoğu, Körfez ve Kuzey Afrika’dan tur operatörleri İstanbul merkezde gezdirilerek kentin Arap turistler açısından taşıdığı tarihi ve turistik potansiyel vurgulanacak, böylece seyahat acenteleri çalışanlarının İstanbul’u daha yakından tanımaları sağlanacak.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle