GeriEkonomi Bakan Ergün: 2023'te hedef ekonomide ilk 10
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Ergün: 2023'te hedef ekonomide ilk 10

Bakan Ergün: 2023'te hedef ekonomide ilk 10
refid:15154130 ilişkili resim dosyası

KOCAELİ'nin Gebze İlçesi'nde yapılan ‘Anayasa Değişiklik Paketine Evet Demek İçin 40 Neden’ konulu seminere katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 2023 yılında ihracatı 500 milyar doları geçen, kişi başına düşen milli geliri 20 bin doların üzerine çıkan ve dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer alan bir Türkiye hedeflediklerini söyledi.

Gebze Osman Hemdi Bey Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere, Kocaeli milletvekilleri Eyüp Ayar, Muzaffer Baştopçu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li İbrahim Karaosmanoğlu ile yerel yöneticilerinin yanı sıra sivil toplum örgütlerini temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye'nin daha çok yol alması gereken bir ülke olduğunu söyleyen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “2023'te, ihracatı 500 milyar doları geçen, kişi başına düşen milli geliri 20 bin doların üzerine çıkan, dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde yer alan bir Türkiye hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin komşularıyla sorunlarını çözüme kavuşturduklarını ifade eden Bakan Ergün, “Türkiye medeniyletler çatışması konuşulurken medeniyetler ittifakına oluşturuyor. Bölgesindeki istikrarsızlıkları dile getiren bir Türkiye var. Yanlışa yanlış diyen bir Türkiye var. İsrail’e yaptığının yanlış olduğunu söyleyen bir Türkiye var. Çünkü İsrail’deki durum Dünya’yı tehdit eden bir durumdur” diye konuştu.

Dünya barışının ve istikrarın korunması için Türkiye’nin güçlü bir ülke olması gerektiğini belirten Bakan Ergün, “İçerdeki sorunlarını da hızlı bir şekilde çözmemiz lazım. Bunun için kaybedecek zamanımız yok. Bu ülkedeki en büyük yaralar etkin sorunlardan kaynaklı yaşanan yaralardır. Bu yaraların yaşanmasını istemiyoruz. Etnik kimliğinden dolayı kimsenin sıkıntı çekmesini istemiyoruz. Gözümü kapatarak etnik sorunları görmezden gelemeyiz. Biz görmesek o dert olmuyor mu? O zaman vatandaşlarımız sorunlarını dinlememiz lazım” dedi.

Bölgenin sorunlarını çözebilmek için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli'nin genelinde altyapı sorunlarıyla ilgili çok ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Biz bu bölgenin sorunlarını çözebilmek için samimi çalışmalar yapıyoruz” dedi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle