GeriEkonomi Bahçeli kabul etti TÜSİAD-MHP barıştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bahçeli kabul etti TÜSİAD-MHP barıştı

MHP ile TÜSİAD arasında demeç ve açıklamalar yoluyla uzun süredir devam eden soğukluk, dün TÜSİAD heyetinin MHP Lideri ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'yi makamında ziyaret etmesiyle giderildi.

Bahçeli-Özilhan arasındaki buzları eriten görüşmede her iki tarafın birbirlerine özenli bir nezaket içinde yaklaştıkları ve 25 dakika süren görüşmenin olumlu bir havada sonuçlandığı öğrenildi. TÜSİAD Bahçeli'ye ekonomik konularda biraz daha ön plana çıkıp, piyasaları rahatlatıcı açıklamalar yapmasının yararlı olacağı önerisini getirdi.

Özilhan, Kıbrıs konusunda yaptığı ve sert tepki çeken açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirterek, ‘‘Ulusal sorunlarda TÜSİAD'ın da duyarlı olduğunu, sadece sorunun çözümünden yana tavır almak gerektiğini ifade ettiklerini’’ söyledi. Türkiye'nin tek yanlı ödün verme ve haklarından vazgeçmesi anlamına gelecek bir yaklaşımı savunmadıklarını ifade eden Özilhan'ın bu açıklamalarından Bahçeli'nin memnuniyet duyduğu öğrenildi. TÜSİAD heyeti ayrıca, Türkiye'nin yavaş yavaş hissettiği enerji sorununun çözümü yönünde hükümetin çok ciddi adımlar atması gerektiğini savunarak, bu konuda önlem alınmazsa önümüzdeki süreçte ülkenin çok ciddi bunalımlara sürüklenebileceği uyarısını da yaptı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle