Bahattin Uzan'ın kefalet talebine ret

A.A.
23.02.2006 - 11:41 | Son Güncelleme:

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi, ”İmar Bankası Davası” kapsamında 17 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılarak 500 bin YTL kefalet karşılığı tahliyesini kararlaştırdığı Bahattin Uzan'ın kefaletsiz olarak tahliye edilmesi ya da kefalet bedelinin aşağıya çekilmesi yönündeki talebi reddetti.

Uzan'ın avukatı Emin Canacankatan'ın talebini değerlendiren İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi, “cezanın nevi ve miktarı, ekonomik durumu, olayın oluş şekli ve özelliği, dosya kapsamı ile ödeme gücü dikkate alınarak talebin reddine” karar verdi.

Avukat Canacankatan, dün mahkemeye yaptığı başvuruda, müvekkilinin tüm mal varlığı üzerinde ihtiyati tedbir bulunduğunu, duruşmalardaki savunmalarında da dile getirdiği gibi tüm mal varlığının 1.5 daireden oluştuğunu belirtmiş, bu koşullar altında müvekkilinin 500 bin YTL kefaleti karşılamasının pek mümkün görünmediğini kaydetmişti.
Dava kapsamında ceza alan diğer 2 sanığın kefaletsiz olarak tahliyesine karar verildiğini hatırlatan Canacankatan, Bahattin Uzan'ın kefalet karşılığı tahliyesine karar verilmesinin hakkaniyete uymadığını düşündüğünü bildirmişti.
Canacankatan, müvekkilinin de kefaletsiz tahliye edilmesini ya da kefalet bedelinin aşağıya çekilmesini, bu da olmazsa 3. şahısların teminat mektuplarının kabul edilmesini istediğini belirtmişti.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı