GeriEkonomi Bahane kalmadı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bahane kalmadı!

Bahane kalmadı!
refid:30126783-spot ilişkili resim dosyası

YENİ Astra’nın Frankfurt fuarında gerçekleşen dünya prömiyerinde görüştüğümüz Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, özellikle yeni 1.6 litrelik yeni dizel otomatik vites seçeneklerine dikkat çekerek, “Hem yeni Astra’da hem de yeni Insignia’da bu motorumuz kullanılacak. Yani artık ne bizim ne de bayilerimizin bir bahanesi kalmadı. Tek hedefimiz satışlarımızı artırmak” dedi.

Kasım ayında satışa sunacakları yeni Astra’dan bu yıl yaklaşık 4 bin adet satmayı hedeflediklerini kaydeden Keklik, “Önümüzdeki yıl yeni Astra’nın satışlarıyla Avrupa’da en çok Opel satışı gerçekleştiren ülke olma hedefimiz var’’ diye konuştu.

1.6 LİTRE DİZEL

Yeni Astra ile kompakt sınıfın lideri olma iddiasıyla yola çıktıklarının altını çizen Keklik, “Kasım ayında Türkiye’de, 1.4 litrelik 150 beygir turbo benzinli ve 1.6 litrelik 136 beygir gücündeki dizel motorlu modeller satışa çıkacak. Her iki motorun da otomatik vites versiyonları aynı anda tüketicilerle buluşacak. 2016’da 15 binin üzerinde bir satış planlıyoruz. Segment liderliğini yeniden zorlayacağız. Bunun yanında 1.6 lt dizel otomatik Insignia’mız da ekim başında tüketicilerle buluşacak’’ dedi. Diğer taraftan Opel’in 11’inci nesil kompakt modeli olma özeliğini taşıyan yeni Astra, Türkiye’de dizel motor ve otomatik vites seçeneğiyle en yakın rakibi Volkswagen Golf’ü gözüne kestirdi Özcan Keklik, “Yeni Astra modeli ile 2016 yılında 15 binin üzerinde satışa ulaşma hedefimiz var. Şu anda C segmentinin birincisi olan Volkswagen Golf ile aramızda 1-2 bin adet civarında fark var. Yeni Astra’daki dizel motorlu otomatik vites seçeneği ile bu farklı kapatarak, C segmentinin liderliğini yeniden ele geçirmeyi hedefliyoruz” dedi. 2014 yılında Türkiye’de 15 bin 773 adet Golf satılırken, satılan Astra sayısı 10 bin 586 adetti.Yorumları Göster
Yorumları Gizle