GeriEkonomi Aynı kafada bir ortak arıyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aynı kafada bir ortak arıyorum

Aynı kafada bir ortak arıyorum
refid:25318412 ilişkili resim dosyası

FERİT Şahenk ile el sıkışmak üzere oldukları konuşulan Günaydın’ın sahibi Cüneyt Asan “Türkiye’de 100, Avrupa ve Ortadoğu’da da 100 şube açma potansiyelimiz var. Bizimle aynı kafada, vizyonda olan kim varsa, gelsin birleşelim” dedi.

Doğuş Holding’in D.ream şirketinin öncülük ettiği satın alma ve ortaklık işlemleri tüm hızıyla sürüyor. En son Esas Holding’in Günaydın ile ilgilendiği konuşuluyordu. Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı, görüşmeyi doğrularken, sadece Günaydın değil birkaç yerle daha görüştüklerini açıkladı. Ancak pazar günü yayımlanan Ayşe Arman röportajından öğrendik ki Esas Holding, ortaklıktan vazgeçmiş.

DOĞUŞ İLE MASADA

Aynı gün kulislerde, Ferit Şahenk’in sahibi olduğu D.ream’in ortaklık için (büyük hissedar olarak) Günaydın’la masada olduğu konuşuluyordu. Günaydın’ın kurucusu Cüneyt Asan’a ulaştığımızda görüşmeyi doğruladı. Asan, “Pek çok muhtemel ortakla görüşüyoruz. Doğuş’la da görüşüyoruz” dedi.
Asan şöyle devam etti: “45 şubemiz var. 100 şube daha açılabilir. Avrupa ve Ortadoğu’da da toplam 100 restoran açılabilir. Bunun da çalışmaları yapıldı. Bu kafaya, bu vizyona, bu ruha sahip kim varsa gelsin görüşelim. Bu bir kafa, vizyon ve ruh meselesi.”

RÜYAM DÜNYA MARKASI OLMAK

CÜNEYT Asan, “Amacım bir Türk restoran markasını dünyalı yapmak. Bakü’de bir şubemiz var. İki tane de inşa halinde. Bize ‘5000 şube açalım’ diyen var. Burger konseptimiz Burger King’in, McDonalds’ın rakibi gösteriliyor” dedi.

KASAPTI 45 ŞUBELİ ZİNCİR OLDU

GÜNAYDIN, yıllar önce Bostancı’da küçük bir kasap dükkânı olarak serüvenine başladı. Bugün Köfte-Döner, Kasap-Steak House, Kebap-Restaurant, Günaydın Burger olmak üzere 4 farklı konseptte 45 şubeye sahip.

SATIN ALAN ALANA

GAMZE Cizreli’nin Saruhan Tan ile kurduğu Big Chefs restoran zinciri, bu yılın başında Obika’yı aldı. Esas Holding’in Big Chefs’i almak için görüşmeler yaptığı basına yansımıştı. Ancak görüşmeler flört aşamasında kaldı, evlilik olmadı.

ŞAHENK; NUSR-ET’İN İLK SAHİBİYLE GÖRÜŞÜYOR

FERİT Şahenk’in, en büyük satın alma işlemi 50 restoranı bulunan İstanbul Doors’tu. Mezzaluna, GoMongo gibi markaları da bünyesine katan D.ream, Zuma ve Roka’nın sahibi Azumi Group’a da ortak olmuştu. En çok sesgetiren satın alma ise 6.8 milyon dolarla Nusr.Et idi. Nusr.Et’in sahibi Nusret Gökçe, Günaydın kasapta yetişmişti.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle