GeriEkonomi Aynı ihaleyi ikinci kez aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aynı ihaleyi ikinci kez aldı

Aynı ihaleyi ikinci kez aldı
refid:30242164-spot ilişkili resim dosyası

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Egebank’ın eski patronu Murat Demirel’in borçlarına karşılık el koyduğu Bodrum Salih Adası’ndaki malikane ikinci kez ihaleye çıktı.

2013’te yapılan ilk ihaleyi 7 milyon lira bedelle kazanan Arslan Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Arslan, 2 Ekim 2015’de yapılan ikinci ihaleyi de kazandı. Aynı alanın ikinci kez ihaleye çıkma nedeni ise ilk etapta belli olmayıp, sonradan ortaya çıkan 2 bin 382 metrekare arsa. Tapu Kadastro kaynaklı bir sorun yaşadıklarını söyleyen Ahmet Arslan, “2 yıl önce kazandığımız ihale için gerekli ödemeleri yapmıştık. Sonradan ortaya çıkan arsa nedeniyle ihtilaf yaşadık.

Aynı ihaleyi ikinci kez aldı
TMSF bir daha ihaleyi uygun gördü, süreç ilerlesin diye tekrar katılıp kazandık.

İlk ödememiz içeride bulunuyor, şimdi küçük farkı ödeyip tapumuzu alacağız. Ama bir yandan da gerekli hukuksal başvurumuzu yaptık” dedi. TMSF’den verilen bilgiye göre 8 milyon 800 bin TL muhammen bedelle ikinci kez yapılan ihaleye 2 firma katıldı ve Arslan’ın şirketi Anatolya Tarım ve Su Ürünleri İnşaat Turizm şirketi kazandı. Salih Adası’ndaki taşınmaz Muğla ili, Bodrum ilçesi, 121 ada, 13, 14 ve 15 parsellerde kayıtlı toplam 34 bin 265.78 metrekare alanı kapsıyor. Adaya Güvercinlik’ten tekneyle 20 dakikada ulaşılabiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle