GeriEkonomi Axa 'kristal planlar' çalışması başlattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Axa 'kristal planlar' çalışması başlattı

Axa 'kristal planlar' çalışması başlattı
refid:13286555 ilişkili resim dosyası

Axa Sigorta, hastanede yatarak tedavi gerektiren sağlık giderlerini yıllık 250 liradan başlayan fiyatlarla teminat altına alacak “kristal planlar” adı ile yeni bir sigorta çalışması başlattı.

Axa Sigorta, hastanede yatarak tedavi gerektiren sağlık giderlerini yıllık 250 liradan başlayan fiyatlarla teminat altına alacak “kristal planlar” adı ile yeni bir sigorta çalışması başlattı. Bu kapsamda ekonomik paket olarak isimlendirilen Eko Sağlığım Kristal poliçesinde 18 yaş erkek için yatarak tedavinin yıllık peşin ücret 250 lira olarak belirlendi.

25 yaş kadın için prim ücreti 312 lira, erkek için 298 lira olurken, 35 yaş kadınlarda 378 lira, erkeklerde 339 lira olacak. 45 yaş kadınlarda ise prim ücreti 556 lira, erkeklerde 536 lira olurken, 50 yaş kadınlar ve erkeklerde yıllık prim ücreti 733 lira olarak uygulanacak. Axa Sigorta’nın başlattığı “Kristal Planlar” reklam kampanyasının basına tanıtım toplantısında konuşan Axa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cemal Ererdi, “Kristal Planlar” ile Sağlık Sigortası branşının artık, Hayat Dışı Sigortalar’ın altında ele alınacağını söyledi.

2010’DA KRİSTAL PLANLARDA 25 BİN YENİ SATIŞ HEDEFLENİYOR

Sağlık Sigortası olan “Kristal Planlar” için 5 yıllık bir plan yaptıklarını dile getiren Ererdi, bu sürede şirket olarak ilk 3’e girmeyi düşündüklerini açıkladı. Bu hedefe ulaşmak için yeni bir pazar oluşturacaklarını açıklayan Ererdi, şunları söyledi:

“Sağlık sigortasında yıllık 2 bin?3 bin liraya gelen poliçeler satılamıyor. Ancak 300 liralık, 500 liralık ücretlerle daha çok prim üretilebileceğini gördük. Bu sayede daha çok prim üretmeyi, 2010 yılında 25 bin yeni satış yapmayı düşünüyoruz. 5 yılın sonunda ise 100 bin yeni müşteriyi sektöre kazandıracağımızı düşünüyoruz” dedi.

KASKO SİGORTASINDA FİYATLAR YÜZDE 30’A KADAR DÜŞTÜ

Türk sigorta sektörünün özellikle son 1-2 yılda yaşanan talep daralması nedeni ile endişeye kapılarak, fiyatları düşürdüklerini vurgulayan Ererdi, özellikle kasko sigortasında fiyatların, geçen yılın son üç ayında yüzde 30'lara kadar düştüğünü söyledi. Son aylarda ise fiyatlarda bir toparlanma olduğunun altını çizen Ererdi, sağlık sigortalarında ise fiyatların halen düşük seviyelerde olduğunu kaydetti. Ererdi, AXA Sigorta'nın, Hayat Dışı Sigortalar prim üretiminde yüzde 12.6'lık pazar payı ile liderliğini sürdürdüğünü söyledi. Sel hasarında, sigorta şirketlerinin ödediği hasara ilişkin de bilgi veren Ererdi, sigorta şirketlerinin selde yaklaşık 10 bin kişiye 636 milyon civarında hasar ödediğini açıkladı.

AXA Sigorta'nın ise tek başına 91 milyon hasar ödeyerek hasarlarının yüzde 92'sini tamamladığını açıklayan Ererdi, yıl sonuna kadar tüm hasarların ödeneceğini bildirdi.

2010’DA KONSOLİDASYON BEKLENİYOR

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Axa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cemal Ererdi, 2010 yılında sigorta sektöründe konsolidasyon beklentisine ilişkin bir soruya, “Türk sigorta sektörü, bu yıl büyüme anlamında zorluk yaşadı. Mali ve teknik karlılıkta önemli sıkıntılar yaşandı ve bu sıkıntıların 2010’da da devam edeceğini düşünüyoruz. Mali açıdan zor durumda olan, karlılığı düşük olan firmalarda olabileceği gibi, yeni anlayış ile yapılanmak isteyen şirketlerde de konsolidasyona gidebilir” yanıtını verdi.

SATIN ALMADA FIRSATLARI DEĞERLENDİRİRİZ, MALİ GÜCÜMÜZ VAR

Axa Sigorta’nın ise hem organik, hem de inorganik büyümeye açık olduklarını söyleyen Ererdi, karşılarına olumlu bir fırsat çıktığı takdirde bunu değerlendirebileceklerini açıkladı. Ererdi, “AXA, hem organik hem de inorganik büyümeye açık bir şirket. İyi bir imkan çıkarsa da elbette bunu değerlendiririz. Bu konuda mali gücümüz var” dedi. Sigorta sektöründe büyüme beklentisine ilişkin bir başka soruya Ererdi, “Sektörün büyümesinin bu yıl yüzde 2.5-3 civarında olmasını bekliyoruz. Biz de yüzde 3.5 büyüme ile yılı kapatacağımızı düşünüyoruz” yanıtını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle