GeriEkonomi Avrupa'nın çelikçileri İstanbul'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa'nın çelikçileri İstanbul'da

Avrupa Birliği'nin temelini oluşturan kurumlardan Avrupa Yapısal Çelik Konvansiyonu'nun (European Convention for Constructional Steelwork - ECCS) yıllık konferans ve kongresi bu yıl İstanbul'da yapılıyor. Yapısal Çelik 2000 Haftası olarak adlandırılan etkinlik, bugün saat 14.00'de başlayacak olan konferansla açılıyor. 13 Eylül Çarşamba gününe kadar sürecek konferansın konu başlığı ‘‘2000'li Yılların Çelik Yapıları''.

Avrupa ülkelerinin yanısıra ABD, Kanada, Japonya ve Kore ile birlikte

yaklaşık 25 ülkeden 100'ün üzerinde delegenin katılacağı ECCS Kongresi ise 14-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

ECCS içinde Türkiye'yi temsil eden Yapısal Çelik Derneği'nin ev sahipliğini yaptığı etkinlik hakkında dernek başkanı Tevfik Seno Arda, Türkiye'de çeşitli önyargılar nedeniyle yalnızca endüstriyel yapılarda kullanılan, buna karşılık konut ve ticari bina komplekslerinde neredeyse hiç kullanılmayan çelik iskeletli yapıları kamuoyuna daha yakından tanıtmayı amaçladıklarını ifade ediyor.

Yapısal Çelik 2000 Haftası etkinlikleri, çelik yapıların depreme karşı dayanıklılığı, çeliğin sağladığı yüksek inşaat hızı, ucuzluk ve sağlamlık gibi avantajlarına dikkat çekerken, kaçak yapılaşma ve inşaat sektöründe kayıt dışı ekonominin önlenmesi için de ciddi alternatifleri gündeme getiriyor.

Ayrıntılı bilgi için tel: (0212) 263 00 82

Yer: İ.T.Ü Ayazağa Kampüsü - Maslak


Yorumları Göster
Yorumları Gizle