GeriEkonomi Avrupa’da Yimpaşzedeye ‘cami-namaz’ sorgusu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa’da Yimpaşzedeye ‘cami-namaz’ sorgusu

YÜKSEK kár payı umuduyla Avrupa’da Yimpaş Holding’e para yatıran Türkler tüm tasarruflarını kaybettiği gibi şimdi de polisle başı dertte. Merkezi İsviçre’nin Emetten kentindeki Yimpaş Group GmbH hakkında İsviçre Başsavcılığı ceza davası açtı. Yimpaş’ın Emetten’deki merkezinde tüm belgelere el koyan İsviçre Başsavcılığı, Avrupa’da Yimpaş ortaklarının listesini bu ülkelerin polislerine bildirerek, ortakların tanık olarak dinlenmesi için 124 sorudan oluşan bir soru katalogu gönderdi. Bunun üzerine tüm Avrupa ülkelerinde polis Yimpaş ortağı Türkleri tek tek polise çağırarak, ifadelerini almaya başladı.

İŞTE SORULAR:

Polis, ifadesini aldığı ortaklara Yimpaş Group GmbH’nın beş yönetim kurulu üyesinin fotoğraflarını gösteriyor ve bu fotoğraftaki kişileri tanıyıp tanımadıklarını soruyor. Polisin sorduğu soruların başında şu sorular geliyor: ‘Bu parayı İslam’ın beş şartına uyarak mı yatırdınız? Parayı nerede kaptırdınız. Parayı verdiğiniz kişilerle nasıl tanıştınız. Onlar size mi geldi? Evinize gelenlerle ne konuştunuz? Ne kadar para yatırdınız? Size hangi vaatler verildi? ’

DAVA AÇILDI:

İsviçre Başsavcılığı Yimpaş Group GmbH hakkında ceza davası açıldığını doğruladı. Başsavcılık Sözcüsü Peter Lehmann, ‘Yimpaş Group hakkında ceza davası açılmıştır’ dedi. Münih Eyalet Asayiş Şubesi ve Emniyet Müdürlüğü de Yimpaş Group GmbH’nın ortaklarının ifadelerinin alındığını doğruladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle