GeriEkonomi AVM inşaatında düşen Cem Aydın 4 gündür yoğun bakımda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AVM inşaatında düşen Cem Aydın 4 gündür yoğun bakımda

AVM inşaatında düşen Cem Aydın 4 gündür yoğun bakımda

İstanbul Ümraniye’de yapımı devam eden bir AVM inşaatının asansör boşluğundan düşen Cem Aydın (22) isimli işçi ağır yaralandı. Dört gün önce yaşanan olay sonrası hastaneye kaldırılan Aydın’ın komada olduğu öğrenildi. Aydın’ın düşmesinden bir gün önce, şantiyede gerekli aydınlatmanın yapılması için iş güvenliği uzmanı ile tartışma yaşandığı öğrenildi. AVM inşaatını üstlenen şirket yetkilisi ise hurriyet.com.tr'ye, şantiyede gerekli iş güvenliği önlemlerini aldıklarını kaydetti.

İKİ AY ÖNCE İŞE BAŞLADI
22 yaşındaki Cem Aydın askerliğini yaptıktan sonra abisi ile inşaatlarda çalışmaya başladı. Yöntem İnşaat Enerji Taahhüt San. ve Tic. limited şirketinin yapımını üstlendiği AVM inşaatında ise 2 ay önce çalışmaya başladı.

7 METRE YÜKSEKTEN DÜŞTÜ
Ümraniye Polis Karakolu’nun hazırladığı “Olay yeri görgü ve tespit tutanağı” ile alınan işçi ifadelerine göre olay 22 Aralık günü saat 11.00-12.00 sıralarında yaşandı. Cem Aydın, 7 metre yükseklikten asansör boşluğuna düştü. İfadelerine başvurulan işçilerin iddiasına göre Aydın’ın düştüğü bölgede herhangi bir aydınlatma ve güvenlik önlemi alınmamıştı. İşçilerden biri, yerde kanlar içinde buldukları Aydın’ı cep telefonlarını ışığı ile ulaştıklarını ileri sürdü. İşçiler, gerekli önlemlerin alınması için sahada görevli iş güvenliği uzmanı F.A.’ya bir çok kez söylemelerine rağmen önlem alınmadığını anlattı.

'YETERLİ AYDINLATMA YOK'
Polisin hazırladığı tutanakta da, “Olay yerinde yeterli aydınlatma olmadığı görüldü” dedikleri öğrenildi.

AYDIN YOĞUN BAKIMDA
Olay sonrası Ümraniye Eğitimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Cem Aydın’ın yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Boynu ve beyni kırılan Aydın’da beyin kanamasının olduğu öğrenildi. Doktorlar, Aydın ailesine durumun kritik olduğunu

AVM inşaatında düşen Cem Aydın 4 gündür yoğun bakımda
söyledi. Çocuklarının inşaatta düşemesin haber alan Aydın’ın anne-babasının olay günü Kars’tan İstanbul’a geldikleri öğrenildi.

TEDAVİSİ İLE İLGİLENİYORUZ
İnşaatı üstelenen Yöntem İnşaat’ın bir yetkilisi ise iş yerinde gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını savunarak, hastanedeki tedavisinin etkin bir biçimde yapılması için çaba içinde olduklarını söyledi.

dgokce@hurriyet.com.tr


Yorumları Göster
Yorumları Gizle